Протеїнові дієти свого часу розкололи світ науковців: одні просто обожнювали їх за ефективність, інші – ненавиділи за «нефізіологічність» та небезпечність. Нове дослідження вчених із Австралії показує, що дієти з високим вмістом білка можуть привести до скорочення тривалості життя, а також дає вірогідне пояснення тому, чому вони можуть бути дуже шкідливими для здоров’я.
Правда, такі далекосяжні висновки фахівців із Південно-Австралійського науково-дослідного інституту охорони здоров’я і медицини (SAHMRI) базувалися на серії експериментів з черв’яками й дрозофілами.
Автори роботи використали ці тваринні моделі з метою оцінки впливу характеру харчування на швидкість клітинного синтезу білків. Експерименти показали, що підвищення рівня поживних речовин у цілому прискорює синтез протеїнів в клітинах. У свою чергу, прискорення синтезу білків призводило до накопичення більшої кількості помилок, які пов’язують із скороченням тривалості життя: досить давно доведено, що накопичення дефектних білків в клітинах ставить здоров’я макроорганізму під серйозну загрозу.
«Це схоже на наше звичайне життя, скажімо, на керування автомобілем: чим швидше ви їдете, тим більша ймовірність того, що ви припуститеся помилки і розіб’ється», – пояснили свої результати доступною метафорою дослідники.
Опосередковано це дослідження, що було опубліковане в останньому номері журналі Current Biology, також свідчить на користь режимів харчування з низьким вмістом білка і високим вмістом вуглеводів, які, на думку авторів, позитивно впливають на здоров’я мозку. Знову ж таки – мозку дрозофіл та червів.
Джерело: Medical Xpress