Перебуваючи з робочим візитом в м. Одеса, перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко наголосила на важливості переходу до нових медичних стандартів, які зможуть підвищити якість і ефективність надання медичної допомоги.
«Нам потрібні єдині правила як для приватних, так і для державних закладів охорони здоров’я України, і МОЗ має стати тим регулятором, який уніфікує протоколи лікування. Локальні протоколи, які почали впроваджувати в медзакладах, спотворюють сам принцип стандартизації лікування. Вони розробляються «знизу» на підставі наявних можливостей і юридично закріплюють низькі рівень і якість надання медичної допомоги. Замість єдиного стандарту існують сотні стандартів діагностики та лікування», — зазначила Олександра Павленко.
Вона пояснила, що з удосконаленням медичних стандартів і протоколів лікування заклад охорони здоров’я зможе здійснювати діагностику та лікування з огляду на технічне оснащення та кваліфікацію фахівців. Пацієнт буде поінформований про можливості закладу в діагностиці та лікуванні його захворювання, на основі чого зможе зробити компетентний вибір. Це спонукатиме керівництво медичного закладу шукати можливості для отримання нового сучасного обладнання, підвищення кваліфікації фахівців та залучення нових кадрів.
На сьогодні 70 уніфікованих клінічних протоколів затверджені на засадах доказової медицини, 4 перебувають на затвердженні в МОЗ України, 20 — в активній розробці.
Зазначимо, що База стандартів медичної допомоги містила 2,5 тис. документів, які розроблялися до 2012 р. Значну кількість таких документів було скасовано минулого року.
За матеріалами прес-служби МОЗ України