Процедуру направлення громадян на лікування за кордон удосконалюють

980

airplane-book-flightМіністерство охорони здоров’я України опублікувало для обговорення проект Наказу «Про забезпечення організації направлення громадян на лікування за кордон», який спрямований на вдосконалення механізмів із відбору претендентів на таке лікування.

Проектом передбачено затвердити:

  • Положення про Комісію Міністерства охорони здоров’я з питань направлення на лікування за кордон;
  • Положення про порядок обліку документів про направлення громадян на лікування за кордон;
  • форму «Консультаційний висновок про необхідність направлення хворого на лікування за кордон».

Зазначимо, що зараз деякі правила діяльності згаданої Комісії МОЗ регулюються Положенням про порядок направлення на лікування за кордон, окремого ж Положення про саму Комісію немає. Тобто планується детальне регламентування її роботи. Згідно з проектом формою діяльності Комісії є засідання, які повинні проводитися не рідше одного разу на місяць. Обов’язковою умовою прийняття Комісією позитивного рішення пропонується зро­бити складання головним позаштатним спеціалістом МОЗ відповідного профілю «обґрунтування неможливості лікування хворого в Україні» (згідно зі ст. 36 Основ законодавства про охорону здоров’я громадяни України можуть направлятися на лікування за кордон у разі неможливості надання медичної допомоги відповідного рівня у вітчизняних закладах охорони здоров’я).

Крім того, проектом Положення про порядок обліку документів про направлення громадян на лікування за кордон передбачається зменшити перелік документів, необхідних для взяття хворого на облік. Потрібно буде подавати:

  • заяву громадянина, який претендує на направлення на лікування за кордон, або його законного представника;
  • виписку з медичної картки;
  • лист-направлення від структурного підрозділу з питань охорони здоров’я держадміністрації;
  • консультаційний висновок головного (позаштатного) спеціаліста структурного підрозділу;
  • консультаційний висновок, підписаний головним позаштатним спеціалістом МОЗ.

Позначку «терміново» для першочергового розгляду справ ставитимуть на документи дітей з онкогематологічними захворюваннями, які потребують трансплантації кісткового мозку, та хворих, котрим необхідна трансплантація серця, комплексу «серце—легені».

У разі незгоди пацієнта на оприлюднення персональних даних інформація на сайті з обліку розміщуватиметься без зазначення його прізвища.

За матеріалами інтернет-видання «ЮрЛіга»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я