Процедури спрощеної реєстрації ліків в Україні виявилися аж ніяк не європейськими

381

medicamentsУкраїна повинна дотримуватися європейських правил регулювання фармацевтичної галузі та не допускати на свій ринок імпортні лікарські засоби, які не пройшли повноцінної процедури реєстрації. Таку думку висловив засновник Lisman Legal Life sciences B.V. (Нідерланди), доктор Джон Лісман під час панельної дискусії «Європейський вектор для української фарміндустрії: виклики або можливості», що відбулася в рамках фармацевтичної виставки CPhI Worldwide 2016 у Барселоні.

«Україні слід відмовитися від спрощених процедур у регулюванні фармацевтичної сфери, які не використовуються в Європі й супе­речать угоді про Асоціацію між Україною та ЄС. Такий підхід може бути тільки короткостроковим і повинен бути змінений», — зазначив експерт.

За його словами, провести повноцінну перевірку документів за 10 днів (саме такий термін передбачений законом про спрощення процедури реєстрації ліків з країн із жорсткою регуляторною політикою) неможливо. «Це не процедура реєстрації ліків, це процедура автоматичного прийняття чужої реєстрації. Якщо Україна хоче сформувати відповідну європейським вимогам нормативну базу у сфері лікарських засобів, вона не може приймати ліки з Канади або США чи звідки завгодно без їх ретельної перевірки, — наголосив він. — Також я бачив, що є препарати, які залишаються під патентами в Україні, але не в країнах ЄС. Не розумію, як це можливо. Чому в Україні патенти закінчуються пізніше, ніж в інших країнах? Це не прийнятно. Подібна ситуація в ЄС могла б стати предметом розслідування Європейської комісії».

Крім того, Джон Лісман розкритикував впроваджений в Україні механізм, за яким міжнародні організації (UNICEF, UNDP) поставляють ліки без попередньої повноцінної перевірки відповідними національними органами: «Я не можу зрозуміти, як міжнародні організації могли допустити, що ліки, котрі вони постачають, не проходять національної процедури реєстрації? Коли український Уряд дійсно хоче забезпечити населення країни ліками, йому варто звернути увагу на вітчизняних виробників», — наголосив експерт.

За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я