Протигрипозна вакцинальна кампанія розпочалася з лобізму?

545

Для профілактики грипу в Україні перереєстрували 4 вакцини зі штамами вірусу Michigan, Hong Kong та Brisbane, котрі відповідно до рекомендацій ВООЗ будуть актуальними в епідемічному сезоні 2017-2018 років.

Перереєстрацію пройшли такі вакцини:

  • «Інфлувак®» (Influvac®) вакцина для профілактики грипу, поверхневий антиген, інактивована. Виробник — «Абботт Біолод­жікалз Б. В.», Нідерланди;
  • «Інфлуенза ваксін». Виробник — «Хуалан Біолоджікал Бактерін Ко., Лтд.», Китай;
  • «Джісі флю» (GC FLU) вакцина для профілактики грипу (розщеплений віріон, інактивована). Виробник — «Грін Кросс Корпорейшн», Корея;
  • «Ваксігрип тетра» (Vaxigrip tetra) cпліт-вакцина для профілактики грипу чотирьохвалентна, інактивована. Виробник — «Санофі Пастер», Франція.

Відповідно до національного зако­нодавст­ва, щеплення проти грипу не входять до Національного календаря щеп­лень, тому вакцини для профілактики захворювання на грип не закуповуються за кошти державного бюджету. Вони можуть бути придбані за кошти місцевих бюджетів чи інших джерел, не заборонених законодавством, повідомляють у МОЗ. Як зазначає громадська організація «Медичний контроль», Міністерство охорони здоров’я ще 30 серпня розіслало в регіони листи з рекомендацією закуповувати вакцини. На жаль, протигрипозна кампанія почалася з прямого лобізму інтересів двох фармвиробників — «Абботт Біолод­жікалз Б. В.» і «Санофі Пастер». А от свідомо чи через недбальство в. о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун це зроблено — невідомо. «Незрозуміло, чому корейська і китайська вакцини не включені до переліку рекомендацій. При цьому показово, що минулого року МОЗ рекомендувало корейську вакцину разом із французькою. Цього року про неї благополучно «забули», поставивши на її місце поспіхом зареєстровану вакцину від «Абботт Біолоджікалз Б. В.». Виходить, що перед нами приклад прямого лобізму конкретних виробників, під час якого інші виробники втрачають можливість брати участь у тендерах, — говориться у повідомленні ГО «Медичний контроль». — Лист, звичайно, має рекомендаційний характер, але на місцях сприйматиметься як керівництво до дії. За відсутності альтернативної інформації та докладання додаткових зусиль для лобізму своєї продукції з боку фармкомпаній-виробників технічне завдання на закупівлю вакцин у регіонах, ймовірно, складатиметься з урахуванням тільки тих позицій, які озвучила в. о. Міністра охорони здоров’я. Уже є інформація про те, що регіони вписують у тендерні умови на закупівлю вакцин препарати тільки цих двох виробників, посилаючись на рекомендації МОЗ». Оновлена інформація про перереєстрацію чотирьох вакцин проти грипу на офіційному веб-сайті Міністерства з’явилася згодом — майже через місяць, 28 вересня. «Тепер у тендерах на рівних позиціях братимуть участь усі виробники вакцин. Це дасть змогу сформувати нормальне конкурентне середовище і закупити необхідну кількість протигрипозних препаратів», — говорять у «Медичному контролі».

За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України та сайту ГО «Медичний контроль»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я