Одним із рішень демографічних проблем є створення стратегії охорони і зміцнення репродуктивного здоров’я населення. З цим пов’язана нагальна потреба в сучасному осмисленні теоретичних основ перинатології, причому не тільки її медичних питань, але й такого важливого розділу, як перинатальна психологія. Книгу Ігоря Добрякова відрізняють фундаментальний опис виникнення і розвитку перинатальної психології, детальний розгляд проблем, що виникають на всіх етапах репродуктивного процесу: зачаття, вагітність, пологи, ранній постнатальний період. Видання містить велику кількість добре структурованого матеріалу, почерпнутого з наукових робіт (їх у списку більше 250), а також результати власних оригінальних досліджень.
І. Добряков, маючи медичну та психологічну освіту, логічно використовує як теоретичне обґрунтування перинатальної психології вчення про домінанту російського фізіолога А. Ухтомського, психоаналітичні одкровення, погляди на особистість як на систему відносин В. Мясищева, розгляд сім’ї як системи і в якості первинної соціальної групи. Автору вдалося показати, що ці настільки різні теорії не суперечать, а доповнюють одна одну, дозволяють глибоко і різнобічно дослідити цікаві проблеми.
Практичним питанням організації перинатальної допомоги присвячена ціла глава. Вперше у вітчизняних виданнях подібного роду в книзі І. Добрякова порушується проблема надання допомоги у разі перинатальних утрат.
Книга «Перинатальная психология» призначена клінічним психологам, психотерапевтам, психіатрам, акушерам-гінекологам, неонатологам, представникам суміжних спеціальностей, а також студентам вузівських факультетів психологічного та медичного профілів.