Психіатрія в Україні хронічно недофінансована

274

Молодшого та середнього персоналу в психіатричних лікарнях України сьогодні не вистачає, хоча лікарів достатньо. Таку інформацію ефірі програми «Право на голос» в ефірі ГолосТV сповістив психіатр-нарколог Владислав Сова.

Психіатрія в Україні

За словами лікаря, персоналу в психіатричних лікарнях сьогодні не вистачає, оскільки робота важка, складна, специфічна, співробітників мало завжди, їх завжди бракує. Найскладніша ситуація з нестачею молодшого та середнього персоналу, хоча лікарів-психіатрів в Україні достатньо.

«На стаціонарному лікуванні в психіатричних лікарнях перебувають, в основному, пацієнти з гострим перебігом хвороби, решта хворих лікуються амбулаторно. Є важка психіатрична патологія, і це окремий пункт. І є депресивні пацієнти, які страждають на невротичні розлади, їм показано амбулаторне лікування. Психіатрія – специфічна галузь. Психіатрія – ця така область, де страждає розум. Відновитися такій людині складно. Медикаментозне лікування людини лягає, наприклад, на батьків. Фактично досі лікарня Павлова в Києві надавала і надає допомогу тим пацієнтам, у яких гостра фаза перебігу хвороби», – зазначив В. Сова.

Експерт зазначає, що говорити, про массове закриття психлікарень з 1 квітня невірно. Важливо розуміти, що є велика кількість пацієнтів, для котрих немає необхідності знаходитись в стаціонарі. Ці пацієнти є цілком безпечними для себе та оточуючих, якщо вони наблюдаються у психіатра, це пацієнти з депрессіями та іншими не тяжкими психічними розладами.

В той же час, ті пацієнти, що вкрай потребують лікування в стаціонарі психіатричної лікарні часто туди не потрапляють взагалі, бо через недосконалість законодавства, їх неможливо направити на лікуванні, якщо на те немає їх волі.

Ті ж, хто все ж потрапляє на лікування до лікарень, абсолютно незабезпечені допомогою, бо психіатрія постійно недофінансується і зважаючи на тарифи НСЗУ, що нещодавно оприлюднили, цей стан речей збережеться й найближчими роками.

Психіатр підкреслив, що психіатричне лікування відноситься до одного з найдорожчих у світі, однак в Україні ця галузь фінансується дуже погано.

«Ситуація в цьому в області погана в цілому, державна дотація на пацієнтів в лікарнях – смішна. Психіатричне лікування входить в десятку найдорожчого лікування в світі. Високоякісні препарати далеко не всі родичі хворих можуть собі дозволити купити. Замінники – генерики – гірші, вони не дозволяють пацієнтові зберігати психічне здоров’я досить тривалий час. За новими тарифами від НСЗУ на пацієнта виділяють 800 грн на місяць з бюджету на психіатричну допомогу. Цього тарифу вистачить на середньоякісне лікування пацієнта, тільки за умови, що гроші підуть лише на ліки. Якщо держава бере хворих з психіатричними захворюваннями під опіку, то туди постійно потрібне фінансування», – наголосив пан Сова.

Джерело: ГолосTV

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я