Психіатри прогнозують «цунамі» душевних розладів по завершенню пандемії

229

Порушення звичного способу життя, страх перед новою хворобою, вимушена самоізоляція – всі ці фактори можуть викликати масові психічні розлади. Психологи рекомендують прийняти попереджувальні заходи, щоб пом’якшити наслідки пов’язаного з Covid-19 стресу.

Згубний вплив пандемії на громадське психічне здоров’я головним чином проявляється в підвищеному рівні тривожності людей. Але з введенням карантинних обмежень відзначається також зростання випадків депресії, зловживання алкоголем та наркотичними речовинами, заподіянню шкоди собі і суїцидальної поведінки, попереджає ВООЗ.

Проблеми накопичуються і не зникають

Як показало опитування, проведене серед 1300 психіатрів Великобританії, з початку року число випадків екстреної допомоги за їх фахом зросла на 43%. У той же час 45% опитаних повідомили про скорочення планових візитів пацієнтів, пише ВВС.

«Ми турбуємося про тих, хто зараз потребує допомоги, але не отримує її, особливо це стосується літніх пацієнтів. Карантин посилює вже наявні проблеми, і після зняття обмежень нас може чекати шквал нових випадків», – вважає професор Венді Берн, президент британського Королівського коледжу психіатрів.

Напередодні Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, яка пройде в кінці травня в Женеві, оприлюднили звіт з рекомендаціями експертів охорони здоров’я для вирішення наростаючих проблем громадського психічного здоров’я.

Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш наголосив, що в групі особливого ризику знаходяться підлітки, літнє населення, працівники охорони здоров’я, яким в розпал епідемії довелося працювати у вкрай виснажливих умовах.

Пандемія схиляє до пияцтва

Сидячи вдома в карантині, люди намагаються відволіктися і відпочити з допомогою азартних ігор, сигарет, алкоголю. Це пояснюється тим, що багато хто не може зняти стрес більш здоровими методами, оскільки тривожних факторів занадто багато, а карантин обмежує можливості

За даними опитування, проведеного в Канаді, з початку епідемії 25% жителів країни у віці від 35 до 54 років почали споживати алкоголь частіше і в більших обсягах. В Австралії ця тенденція виявлена ​​у 70% жителів.

Важко доводиться і людям, які мали історією психічних розладів. За даними ООН, до пандемії від депресії страждали 264 млн осіб у всьому світі, а самогубство було другою за поширеністю причиною смерті у віковій групі від 15 до 29 років, пише портал News Medical.

Вихід з карантину – ще один стрес

Психологічний збиток, який завдала пандемія, настільки серйозний, що у багатьох людей навіть скасування обмежень викликає занепокоєння.

«Перспектива другої кардинальної зміни за такий короткий термін і необхідність звикати до «нової нормальності» є великою проблемою для багатьох людей, чиє психічне здоров’я вже підірвано», – коментує ситуацію для Euronews Дейв Смитсон, директор благодійної організації Anxiety UK, яка надає психологічну допомогу населенню.

Напередодні можливого скасування карантину організація провела опитування. 67% респондентів повідомили, що їх стан тривожності посилився в зв’язку з ослабленням обмежень. Навіть страх заразитися коронавірусом викликає менше побоювань – 57% учасників опитування назвали це своїм головним занепокоєнням.

Щоб повернутися в нормальний психологічний стан, людям знадобиться якийсь час. Це буде особливо важко тим, у кого вже є історія психічних розладів. Тому цій групі людей знадобиться додаткова підтримка, впевнений фахівець.

Джерело: LSM.lv

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я