Психологічної реабілітації потребують понад 70% учасників АТО

275

1737851Від початку року 867 військово­службовців — учасників АТО пройшли реабілітаційне лікування. Але в Україні досі немає державної програми медичної та психологічної реабілітації цієї категорії населення. Про це йшлося під час парламентських слухань на тему: «Державні гарантії соціального захисту учасників АТО, Революції Гідності та членів їхніх родин: стан і перспективи». Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець зазначила, що понад 70% цих осіб потребують психологічної реабілітації:

«Але немає сенсу проводити психологічну реабілітацію, тримати людину в санаторії, коли після її закінчення вона не знає, як жити. Якщо в неї немає роботи, якщо вона не приймається суспільством, якщо не визнається її право на активне життя», — сказала вона.

Комітет доручив Кабінету Міністрів до кінця року забезпечити завершення розробки концепції Державної цільової програми медичної, психологічної, соціальної реабілітації та адаптації учасників антитерористичної операції на період до 2020 року.

На сьогоднішній день на лікуванні в закладах охорони здоров’я Міноборони перебуває 99 військовослужбовців ЗСУ, поранених в АТО. 24 лікуються за кордоном: 10 — у Болгарії, 9 — у Німеччині, по двоє — у США та Угорщині, один — у Латвії.

За матеріалами УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я