Радуцький: Україні потрібно підготуватися до четвертої хвилі коронавірусної хвороби

43

Швидке поширення «дельта»-варіанту коронавірусної інфекції викликає занепокоєння всього світу. Також мова йде про четверту хвилю пандемії. Глава комітету Верховної ради з питань здоров’я нації, народний депутат Михайло Радуцький на своїй фейсбук-сторінці нагадав, з якими проблемами Україна стикалася з початку коронавірусної епідемії та які досі не вирішені. «У світі продовжує активно розповсюджуватися «дельта» штам коронавірусу. ВООЗ дає невтішні прогнози: називає «індійський» варіант найзаразнішим з усіх відомих та прогнозує нову, найбільш смертоносну хвилю, викликану цим штамом», – йдеться в повідомленні..

Радуцький наводить приклад країн Європи, де склалася критична епідемситуація – щодня оновлюються антирекорди. У Великій Британії за 30 червня виявлено 26 тис. Це найбільша кількість з 30 січня, коли було інфіковано 23 тис. хворих. У Росії чотири доби поспіль фіксуються максимальний показник летальних випадків з початку пандемії. За 30 червня у країні померли 672 людини.

Нардеп зауважив: хвилює те, що антирекорди встановлюються у літній період. Коли традиційно найменша кількість хворих на вірусні інфекції – люди набагато менше перебувають у закритих приміщеннях.

Радуцький підкреслює, що останніми днями з’явилося декілька прогнозів щодо четвертої хвилі пандемії, яку може спровокувати «дельта».

За його словами, фахівці Центру громадського здоров’я прогнозують, що четверта хвиля хвороби співпаде із початком сезону грипу та ГРВІ – з кінця вересня до середини травня наступного року.

Також спираючись на оцінку головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, Радуцький говорить про збільшення на 30-40% госпіталізованих пацієнтів в Україні, ніж восени 2020 року.

«Отже, немає сумнівів, що четверта хвиля дійде до України. Питання в тому, як ми підготуємось до спалаху хвороби, та які будуть наслідки. Деякі регіони вже почали готувати медичну систему до погіршення епідситуації. Вважаю, що Україні потрібна стратегія підготовки суспільства та медичної системи до четвертої хвилі коронавірусної хвороби», – підкреслив Радуцький.

За його словами, наразі важливо попередити українців про симптоми «дельта» варіанту коронавірусу, і назвав основні ознаки захворювання: нудота, діарея, нежить і головний біль. Радуцький радить при появі симптомів терміново звертатись до сімейного лікаря.

Серед основних проблем, з якими Україна зіткнулася під час пандемії він називає –  відсутність кисневих станцій і перевантаження електромережі медичних закладів. «У 257 «ковідних» лікарнях на сьогодні встановлено лише 110 кисневих станцій», – зауважив Голова Комітету.

Ще одна проблема – занадто довге очікування результатів ПЛР-тестування за направленням сімейного лікаря.

Також він пропонує посилити контроль на в’їзді до України. «З сьогоднішнього дня громадяни, які повертаються з Великої Британії, Росії, Португалії та Індії мають здавати ПЛР-тест. У той же час курортні напрямки залишаються поза зоною контролю: Туреччина, наприклад, щойно відкрилась для туристів з Росії. І це є проблемою, про яку не варто забувати», – підкреслив Радуцький.

Раніше, Михайло Радуцький вже попереджав, що поява «індійського» штаму в Україні лише питання часу.

Нещодавно міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Україні до осені планують забезпечити медзаклади, де надають допомогу хворим на COVID-19, централізованим медичним киснем.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я