Через рік після початку в країні епідемії коронавірусної інфекції, до сих пір у лабораторій відсутнє необхідне обладнання для секвенування нових штамів коронавірусу, заявив в Facebook Михайло Радуцький, голова Комітету ВР з питань здоров’я нації.
Нардеп зазначив, що на даний момент в Україні немає спеціального обладнання, за допомогою якого можна розпізнавати різні штами SARS-CoV-2, що активно поширились світом. Два найпоширеніших штами наприкінці минулого-початку нинішнього року виявили в Великій Британії та Південній Африці.
Пан Радуцький пояснив, що Україна співпрацює з ВООЗ і періодично направляє зразки матеріалів в європейські референс-лабораторії, які знаходяться в Німеччині (Берлін) і у Великобританії (Лондон). Він повідомив також, що 20 січня ЦОЗ відправило чергову партію зразків до Німеччини, а відповіді від європейських лабораторій можна буде отримати не раніше середини лютого.
Він вважає таку ситуацію кричущою, так як Україна за фактом позбавлена можливості оперативно реагувати на біологічні загрози і оперативно та об’єктивно виявляти небезпечні захворювання та їх штами.
За словами нардепа, ЦОЗ нині активно працює над вирішенням цієї проблеми і вже незабаром зможе отримати обладнання та реагенти для даних досліджень. Також Радуцький сказав, що в рамках співпраці з Центром з контролю і профілактики захворювань США, відбудеться навчання фахівців з секвенування.
«Наявність лабораторії, яка може проводити секвенування, – це питання національної безпеки. І він повинен бути взятий під контроль з боку РНБО», – пояснив він.
Крім того, Ольга Голубовська раніше заявила, що в Україні немає документа, який регламентує проведення епідрозслідувань.