Після того, як Європейський Союз визнає українські сертифікати вакцинації, в країні значно зросте кількість людей, які захочуть отримати щеплення проти COVID-19. Про це повідомив в програмі «Перехресний допит» голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат Михайло Радуцький, пише УНІАН. За словами нардепа, число українців, які хочуть вакцинуватися виросло в порівнянні з тогорічними показниками. Він зауважив, що заохочувати до отримання щеплення може і Євросоюз, дозволивши в’їзд з українськими COVID-сертифікатами.
Радуцький підкреслив, що наразі немає проблеми з можливістю пройти вакцинацію. Необхідно лише бажання людей.
Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування навів цифри – в кінці 2020 року готових робити щеплення було близько 43% українців. В поточному році кількість бажаючих зросла – зараз отримати щеплення хочуть понад 50%.
Радуцький зауважив, що це дуже хороші цифри, однак хотілося б 70% або 80%, як це відбувається в цивілізованих країнах. Також він зауважив, що серед населення зростає довіра до Міністерства охорони здоров’я. За його словами на сьогодні в Україні немає дефіцити та ажіотажу з вакцинами. На його думку, відсоток бажаючих вакцинуватися буде збільшуватися.
«Євросоюз нам дорікав, що треба могутніше вести рекламну кампанію. Обговорили і зійшлися на думці, що як тільки ЄС почне визнавати сертифікати вакцинації (ці переговори на фінальній стадії), то бажаючих побільшає», – наголосив він.
Також він підкреслив, що антивакцинальна кампанія проводиться медійно і в соцмережах могутніше, ніж вакцинальна. Однак в Україні, не дивлячись на це, кількість бажаючих отримати щеплення, зростає.
Михайло Радуцький сказав, що антивакцинальна кампанія є не тільки в Україні. «Дуже багато супротивників вакцинації. Єдина різниця, що в Бельгії не хочуть вакцинуватися молоді люди, бо вони ще з першої хвилі почули, що ковід вражає літніх людей. У нас навпаки, у нас молоді люди більш обізнані, більше хочуть вакцинуватися, а літні люди менше хочуть вакцинуватися», – сказав голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
Нещодавно, Михайло Радуцький повідомив, що три країни ЄС можуть надати Україні надлишкові партії вакцин, серед них Данія, Польща, Естонія.