Реформування медичної галузі — під патронатом ВООЗ і Швейцарського бюро співробітництва

591

medical-doctor-salaryМіністерство охорони здоров’я започаткувало проект «Сприяння ефективному врядуванню в системі охорони здоров’я», який реалізовуватиметься за кошти, надані ВООЗ та Швейцарським бюро співробітництва, й триватимете до листопада 2019 року. У структурі МОЗ буде створено Центр реформ системи охорони здоров’я, що відповідатиме за стратегічне впровадження проекту.

«МОЗ визначило 5 основних напрямів реформи, які стосуються зміни системи фінансування галузі, засад надання первинної медичної допомоги, реформування системи громадського здоров’я, державних закупівель та дерегуляції фармацевтичної галузі», — зазначив заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець.

Проект також буде пов’язаний із поточними заходами щодо готовності та реагування на надзвичайні ситуації, впроваджуваними ВООЗ, з іншими аспектами, спрямованими на підвищення рівня медичної освіти, забезпечення раціонального харчування, безпеки на дорогах тощо.

16 лютого 2016 року в МОЗ відбулося перше засідання робочої групи з питань реформи фінансування сфери охорони здоров’я за участю міжнародних експертів з Європейського регіонального бюро ВООЗ, Барселонського офісу з питань посилення систем охорони здоров’я, Школи медицини коледжу Трініті в м. Дублін. На заході обговорювалися ключові моменти Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України, зокрема справедливий розподіл ресурсів і способи скорочення неформальних платежів, визначення гарантованих медичних послуг, які громадяни зможуть отримувати безоплатно, та таких, що надаватимуться за принципом співоплати, створення єдиного національного фонду, де акумулюватимуться кошти на гарантований пакет послуг.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я