Регіони проти знищення системи екстреної медичної допомоги

496

Депутати Чернігівської міської ради 26 квітня підтримали звернення до Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради, народних депутатів України щодо запобігання знищенню екстреної медичної допомоги.

У документі зазначається: незважаючи на реформування вказаного напрямку, яке розпочалося 5 років тому з прийняттям Закону України «Про екстрену медичну допомогу», матеріально-технічний стан не зазнав суттєвого покращення. Навпаки — рівень оплати праці в системі екстреної медичної допомоги знизився. У більшості центрів екстреної медичної допомоги 60-70% санітарного транспорту та медичного обладнання, яким вони укомплектовані, є застарілим і підлягає заміні. Крім того, хронічне недофінансування призвело до дефіциту кадрів. Водночас наявний фонд заробітної плати для працівників системи екстреної медичної допомоги не дає змоги забезпечити їм виплату встановлених законодавством надбавок та інших фінансових заохочень. «Тому сьогодні спостерігаємо ситуацію, коли лікар-інтерн, випускниця медичного коледжу та простий робітник (двірник, сторож, прибиральник тощо) отримують практично однакову заробітну плату, тобто мінімальну. «Зрівнялівка» оплати праці не лише принижує гідність кваліфікованих лікарів системи екстреної медичної допомоги, а й є загрожує знищенням цієї системи в цілому», — говориться у зверненні.

У документі депутати Чернігівської міськради просять КМУ та ВРУ розробити і внести на розгляд Парламенту зміни до Державного бюджету України на 2018 рік, а саме:

  • збільшити медичну субвенцію для забезпечення в повному обсязі потреб фонду оплати праці для центрів екст­реної медичної допомоги та медицини катастроф;
  • здійснювати фінансування діяльності екстреної медичної допомоги за окремою бюджетною програмою (у межах медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам);
  • виділити додаткові кошти на програми розвитку екстреної медичної допомоги, а саме: побудову єдиних оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; закупівлю спеціалізованого санітарного транспорту типу В та типу С; оснащення оперативно-диспетчерської служби центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф засобами конверційного (цифрового) радіозв’язку; закупівлю сучасних манекенів для оснащення навчально-тренувальних відділів центрів ЕМД та МК з метою забезпечити достатнє і якісне навчання медичних та немедичних фахівців тощо.

За матеріалами офіційного сайту Чернігівської міської ради та онлайн-видання Rivne.media

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я