На прес-конференції «Державне забезпечення хворих на діабет в Україні: стан та перспективи» перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко повідомила, що МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску системи аптечного відшкодування вартості препаратів інсуліну для хворих на цукровий діабет. Кабмін має узгодити ці документи до кінця поточного року, аби вже із січня 2016 р. в Україні почав діяти проект реімбурсації вартості зазначених лікарських засобів.
До складу робочої групи, котра працювала над розробкою нормативно-правових документів із цього напрямку, входили працівники ендокринологічної служби з різних областей України, виробники інсулінів, представники регуляторних органів. Фахівці розробили положення про реєстр інсулінозалежних осіб, провели аудит обліку хворих у регіонах, підготували постанови щодо розрахунку референтних цін.
«Майже 200 тис. громадян України потребують щоденної інсулінотерапії — по кілька ін’єкцій на день. Лікар зобов’язаний призначати лише закуплені в області препарати. Перехід на рецептурну систему дасть змогу обирати саме ті препарати, які оптимально підходять пацієнту», — зауважив головний позаштатний спеціаліст МОЗ за спеціальністю «Ендокринологія» Борис Маньковський.
«За виписаним рецептом хворий не сплачуватиме жодної копійки при отриманні лікарського засобу в аптеці. Відшкодування включатиме не лише ціну виробника, а й усі націнки, передбачені чинним законодавством, у тому числі ПДВ», — повідомила директор Департаменту раціональної фармакотерапії та супроводження державної формулярної системи Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Думенко.
Президент Міжнародної діабетичної асоціації України Людмила Петренко звернула увагу всіх присутніх на те, що препарати інсуліну для хворих на діабет — це питання не лікування, а життя. «Для профілактики діабету необхідно поширювати інформацію про групи ризику, перші симптоми, спонукати громадян перевіряти рівень глюкози в крові та змінювати раціон», — зазначила вона.
Також Міністерство охорони здоров’я України продовжує роботу зі створення реєстру інсулінозалежних. Електронна база даних наразі працює в пілотному режимі: повністю підключені Житомирська і Дніпропетровська області, до кінця року — початку наступного системою планується охопити всі області.
«З огляду на право пацієнта на нерозголошення його даних, ми передбачили реєстром три рівні доступу до інформації. Перший рівень з максимальним доступом має медичний заклад і той лікар, який веде хворого (це ПІП, інформація про вид діабету, препарати, які виписуються, ускладнення, що розвинулися, призначення лікаря). Другий рівень доступу до інформації отримають обласні управління охорони здоров’я, які будуть зводити ці дані. Спеціалісти ж МОЗ матимуть третій рівень доступу: бачитимуть лише статистичні дані, аби доводити їх до Міністерства фінансів, Кабінету Міністрів України при розрахунку бюджетних потреб», — розповіла О. Павленко.
Нагадаємо: рішення про запуск пілотного проекту з впровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну шляхом відшкодування їх вартості було ухвалено Кабінетом Міністрів у червні 2015 р. На сьогодні імплементацію проекту з реімбурсації розпочато в Полтавській, Чернігівській, Кіровоградській та Вінницькій областях.
Це надзвичайно важливо, адже за останні десять років поширеність цукрового діабету в Україні зросла в 1,5 разу: станом на 1 січня 2015 р. в країні зареєстровано 1 млн 198,5 тис. хворих, що становить близько 2,9% від загальної кількості населення.
За матеріалами прес-служби МОЗ України
Уважно прочитала статтю. Звернула увагу на фразу:«За виписаним рецептом хворий не сплачуватиме жодної копійки при отриманні лікарського засобу в аптеці.
06.01.16 р. була на прийомі у ендокринолога, яка
попередила, що з березня місяця видача інсуліну буде залежати від рівня цукру в крові. Якщо показник глюкомірованого рівня в крові буде вищий ніж 7,5 , то інсулін видаватися бескоштовно не буде. Хворий за бажанням зможе придбати йго за власні кошти з частковою оплатою чи повною.Як вирішать, не зрозуміла хто.
Ще хтось отримав таку інформацію від лікарів? Що ви думаєте з цього приводу?