Попередній аналіз поточного дослідження більш ніж 300 пацієнтів із COVID-19, які отримували реконвалесцентну плазмову терапію в клініці Х’юстон Методист (США), показує, що лікування є безпечним та ефективним. Опубліковані результати – одна з перших рецензованих публікацій, що оцінюють ефективність методу реконвалесцентної плазми.
Х’юстон Методист став першим академічним медичним центром в країні, де 350 важкохворим пацієнтам на COVID-19 ввели плазму від видужуючих пацієнтів. В дослідженні брали участь хворі з тяжким пербігом COVID-19, які надходили до восьми відділень Х’юстон Методист з 28 березня по 6 липня.
Дослідження очолив головний дослідник Ерик Салазар, доктор медичних наук, ассистент – професор кафедри патології та геномної медицини Х’юстон Методист та автор-кореспондент, Джеймс М. Массер, доктор медицини, доктор філософії, завідуючий кафедрою патології та геномної медицини в Х’юстон Методист.
Останні результати довели: переливання плазми з високим вмістом антитіл критично хворим пацієнтам з корнавірусом на початку хвороби – протягом 72 годин після госпіталізації – знизило рівень смертності.
Проліковані за методом плазмотерапії одужують швидше за тих, хто не отримував такого лікування: пацієнтів відстежували протягом 28 днів після переливання плазми та порівнювали з контрольною групою аналогічних пацієнтів із COVID-19, які не отримували реконвалесцентну плазму.
У кількох дослідженнях вимірювалася й безпека методу. Результат також вельми обнадійливі – понад 34 000 пацієнтів із COVID-19 у США, які отримали переливання плазми, зазнали мінімальних несприятливих наслідків.
«На сьогодні проведені нами дослідження показують, що лікування є безпечним і, в перспективній кількості пацієнтів, ефективним, – сказав Джеймс М.Массер. – Проте реконвалесцентна плазмова терапія поки залишається експериментальною, і ми маємо зробити ще багато досліджень і зібрати дані, перш ніж вона увійде до протоколів лікування корнавірусної хвороби COVID-19».