Багато вчених вже декілька років намагаються знайти відповідь на питання, чому тільки близько 30% пацієнтів із онкозахворюваннями відповідають на новітню терапію інгібіторами імунних контрольних точок. Американські фахівці, здається, нарешті вирішили цю головоломку.
Згідно із результатами невеликого дослідження, раціон з високим вмістом клітковини (харчових волокон) може значно поліпшити результат імунотерапії інгібіторами контрольних точок, в той час як пробіотики, швидше за все, послаблюють відповідь на такі засоби.
Фахівці з Інституту імунотерапії раку ім. Паркера в Сан-Франциско дійшли висновку, що певні продукти, а також дієтичні добавки впливають на реакцію організму пацієнтів на імунотерапевтичні препарати, зокрема, на моноклональні антитіла класу інгібіторів контрольних точок PD-1.
Невелике дослідження за участю 146 добровольців з меланомою, що проходили лікування інгібіторами PD-1, показало, що більш висока різноманітність кишкового мікробіому була напряму пов’язана із кращою реакцією на імунотерапію. В свою чергу, певні режими харчування впливали на різноманітність мікрофлори: овочі та фрукти – позитивно, продукти глибокої переробки, цукор і пробиотики – навпаки.
Автори роботи припускають, що, швидше за все, цей феномен пов’язаний зі змінами у складі мікрофлори кишечника. «Річ у тому, що кишковий мікробіом відіграє в регуляції імунітету надзвичайно важливу роль, тому ідея щодо модуляції імунних реакцій за допомогою впливу на мікрофлору дійсно перспективна з клінічної точки зору», – пишуть вони у супровідній статті до дослідження.
Джерело: Medscape