Рівненщина: Державно-приватне партнерство – онкохворим дітям

1418

Рівненський обласний онкологічний диспансер став єдиним закладом в Україні, який приймає на лікування дітей з онкопатологіями. Напередодні Всесвітнього дня захисту прав онкохворої дитини в місцевому Центрі променевої терапії було вперше відкрито блок палат спільного перебування матері та дитини віком від 0 до 8 років.
Відкриття трьох палат для передпроменевої підготовки дітей у РООД відбулося в рамках державно-приватного партнерства області з фондом Ріната Ахметова «Розвиток України», яке триває з 2010 року. За останні роки спільна реалізація проекту «Рак виліковний» сприяла створенню в РООД сучасного потужного Центру променевої терапії, блоку брахітерапії, підключенню закладу до телемедичної мережі. За кошти Фонду повністю оснащено і блок дитячих палат, придбано медичне обладнання для передпроменевої підготовки дітей (наркозно-дихальні апарати, монітор оцінки стану пацієнта під час проходження комп’ютерної томографії, концентратор кисню), створено ігрову зону для психологічного розвантаження маленьких пацієнтів.
Сьогодні на Рівненщині, як повідомив головний лікар Григорій Максим’як, 187 онкохворих дітей віком від 0 до 17 років. Тільки у 2012 році в області вперше було виявлено 42 дитини зі злоякісними недугами. Тож поліпшення умов і надання якісної медичної допомоги маленьким пацієнтам — саме на часі. Відтак і керівництво області, і медики подякували фонду «Розвиток України» за вагому підтримку РООД та результативну співпрацю, висловивши сподівання на її продовження.
Своєю чергою керівник програми «Рак виліковний» фонду Ріната Ахметова «Розвиток «України» Вікторія Миколаюк зауважила, що досягнення РООД — це наслідок системної, планомірної роботи з розвитку радіологічної служби Рівненщини. За її словами, за роки співпраці цей лікувальний заклад зарекомендував себе надійним партнером, котрий не боїться ставити амбітні цілі і досягати їх. Він є гарним прикладом того, як державна медична установа завдяки спільним зусиллям благодійників і влади в короткі строки стала сучасним високотехнологічним Центром, де пацієнтів забезпечено діагностикою та лікуванням на рівні кращих світових стандартів.
Також цього дня в РООД відбувся вже другий телеміст між містами Рівне і Донецьк, під час якого рівненські лікарі провели для колег із Донецького обласного протипухлинного центру онлайн-демонстрацію тактики лікування 2,5-річної дитини зі складним випадком ретинобластоми. В обговоренні також брала участь присутня в Рівному лікар відділення офтальмології дитячого віку Інституту очних хвороб та тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України, к.м.н. Тетяна Сорочинська.
До речі, за словами завідувачки відділення променевої терапії № 1 Тетяни Щегловської, в РООД уже проліковано 9 дітей з ретинобластомою очного яблука. При цьому, медики досягли неабияких успіхів: у 73,5% випадків око було збережено, а в 59% — відбувся повний регрес хвороби. Отже, вони — на правильному шляху і є привід прагнути нових досягнень.
Між тим, РООД не зупиняється на досягнутому. Як повідомив Григорій Максим’як, уже невдовзі у закладі розпочнеться монтаж другого лінійного прискорювача, придбаного за кошти державного бюджету. Також медики подали запит в МОЗ України із проханням ввести у Центрі променевої терапії посади дитячих спеціалістів — педіатра, анестезіолога та ін. А ще вони чекають на рішення Міністерства щодо присвоєння РООД статусу Національного протипухлинного центру, що дозволить їм надавати медичну допомогу пацієнтам із інших областей. Імовірно, заклад змінить свою назву вже цього року.
Дана РОМАНЮК, власкор «ВЗ»,
Рівне

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я