Рівняни, які потребують ендопротезування, відтепер зможуть отримати імпланти безкоштовно. Про це потурбувалися міська влада та адміністрація Рівненської центральної міської лікарні.
Ці ендопротези надаватимемо пацієнтам-рівнянам, яким встановлено групу інвалідності. Загалом програма розрахована на 5 років, і рівень обсягів постачання поступово збільшуватиметься. Тож ми сподіваємося, що нам вдасться ліквідувати чергу на ендопротезування. Сьогодні в області на штучні суглоби очікують понад 700 хворих, приблизно 10% із них — рівняни. До того ж відповідно до програми нашому центру мають поставити також інструментарій, адже те обладнання, яким ми користуємося, потребує оновлення.
Варто зауважити, що обласний центр артрології та відновного лікування ЦМЛ м. Рівне вже понад 25 років є одним із найкращих в Україні. Ми серед лідерів із проведення артроскопічних операцій на всіх великих суглобах. Сьогодні маємо все необхідне для таких оперативних втручань, тоді як раніше була проблема з електронно-оптичними перетворювачами. Сподіваємося, що й надалі за допомоги міської влади і керівництва лікарні вдосконалюватимемо й оновлюватимемо обладнання, необхідне для успішного та ефективного оперативного лікування пацієнтів.
До речі, нещодавно в центрі за допомоги фахівців із Тернополя ми запровадили нову методику лікування так званої паретичної стопи. Ця патологія нині почастішала, виникає внаслідок травм або захворювань опорно-рухового апарату і призводить до втрати функціональності стопи та непрацездатності. Боротися з недугою допомагають консервативні пристрої — підтримувачі стопи. Але є й оперативні методики, зокрема транспозиція м’язів-згиначів на передній відділ стопи, які не дають їй звисати.
Ця методика не нова, її було розроблено ще в 60-х роках минулого століття, але сьогодні її модифікували, і саме в сучасному «дизайні» вона впроваджена в нашому центрі. Через 2-3 місяці після операції функція стопи поступово відновлюється, і пацієнти можуть ходити, не плескаючи нею. І це справді реальне вирішення проблеми для людини, котра отримує можливість знову повернутися до нормального життя.
Поки що за новою методикою ми прооперували одного пацієнта. Віддалений результат ще невідомий, але найближчий післяопераційний нас цілком задовольняє. Тож ми раді, що відтепер хворим не треба шукати деінде клініку, у якій роблять такі операції.
Дана РОМАНЮК, спеціально для «ВЗ», м. Рівне