У Рівненській обласній клінічній лікарні запрацював серцево-судинний центр. Завершальною крапкою у його створенні став запуск надсучасного ангіографа Siemens, придбаного у рамках субпроекту «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області на період з 2015 по 2020 роки», який у регіоні реалізують спільно зі Світовим банком.
Подібний серцево-судинний центр з ангіографом планують відкрити у Сарненській ЦРЛ. В області завдяки економії під час проведених закупівель з’явився резерв коштів, тож півроку тому група, яка працює над проектом, звернулася з проханням до Світового банку використати ці гроші для створення ще одного серцево-судинного центру у Сарнах, що дасть змогу швидко госпіталізовувати, а відтак надавати своєчасну допомогу пацієнтам із віддалених північних районів області. Дозвіл отримано, і наразі вже триває відповідна робота: розроблено передпроектні пропозиції, готується до ремонту приміщення для майбутнього центру, паралельно закуповуватиметься необхідне обладнання. Серцево-судинний центр у Сарнах має запрацювати вже через рік-півтора.
А в планах обласної влади — подальше забезпечення лікувальних установ області обладнанням. Зараз розглядається питання придбання другого ангіографа для обласної лікарні за умови співфінансування з державного й обласного бюджетів. Також область очікує на реалізацію ще двох етапів закупівлі медичного обладнання для центральних районних лікарень і амбулаторій ЗПСМ у рамках проекту Світового банку. Завдяки цьому кардіологічні відділення буде оснащено кардіоваскулярними сканерами, велоергометрами і діагностично-лабораторним устаткуванням, а сімейних лікарів озброять портативними кардіографами та іншим необхідним обладнанням для ефективного виявлення хворих із серцево-судинною патологією.
Варто зауважити, що відколи в області почали реалізовувати проект Світового банку, вдалося чимало зробити. Так, придбали 17 автомобілів швидкої медичної допомоги, майже 900 лікарів пройшли фахове навчання. У найближчих планах — впровадження ІТ-технологій, зокрема електронної медичної системи, яка охопить всю область, і забезпечення лікарів комп’ютерами з підключенням до неї. Наразі в рамках проекту вже освоєно близько 3,5 млн дол. До березня ця сума зросте вдвічі і збільшуватиметься надалі з початком будівництва та ремонту амбулаторій. Загалом проект розрахований до 2020 року.
Дана РОМАНЮК, спеціально для «ВЗ», м. Рівне