Об’єднання організацій роботодавців України, Федерація роботодавців України та Федерація професійних спілок України направили до Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець листа, у якому вимагають від МОЗ врахувати експертні пропозиції самих медиків та громадських організацій під час проведення медичної реформи, оскільки подані Міністерством до ВРУ законопроекти, на їх думку, є «сирими», потребують погодження і доопрацювання із соціальними партнерами. В іншому випадку, обіцяють роботодавці та профспілки, вони не підтримають медичну реформу, оскільки, на думку останніх, безсистемне, фрагментарне, науково-необґрунтоване реформування системи охорони здоров’я матиме руйнівні наслідки, а урядові рішення з питань реформи галузі ухвалюються всупереч Конституції України і законодавству, без відповідного громадського обговорення та належного погодження соціальними партнерами.
Експертне середовище вважає: запровадження суто ринкової моделі в нинішніх умовах має високий ступінь ризиків і може призвести до того, що більша частина населення не зможе отримати медичну допомогу. Особливо це стосується таких соціально незахищених верств населення, як люди літнього віку, інваліди, діти, оскільки це групи з найнижчими доходами, але з найбільшими потребами в медичному обслуговуванні.
Крім того, профспілки та роботодавці вимагають проведення спеціального засідання Уряду для визначення стану системи охорони здоров’я населення за участі чиновників, народних депутатів, представників науково-експертного громадського середовища, роботодавців та профспілок і створити в КМУ експертну раду для розробки Національної стратегії розвитку системи охорони здоров’я України. Необхідним, як вважають роботодавці, є і прийняття погодженого соціальними сторонами законопроекту «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування». Цей крок дасть змогу створити умови для рівності, доступності та справедливості під час отримання медичної допомоги громадянами. «Лише відкритий суспільний діалог дасть можливість створити найкращу модель національної системи охорони здоров’я та втілити її в життя. Для успішного проведення реформи необхідна участь у ній громадян, представників громадських організацій і медичних асоціацій, організацій роботодавців, професійних спілок», — резюмував Голова ООРУ, президент УСПП Анатолій Кінах.
За матеріалами офіційного сайту Об’єднання організацій роботодавців України