Незважаючи на те, що профіль безпеки препаратів для анестезії постійно поліпшується, значна частина дітей, які перенесли тонзилектомію, згодом страждає від побічних ефектів з боку респіраторної системи.
Дослідники із Австралії вважають, що знизити частоту цих ускладнень допомагає премедикація сальбутамолом (альбутеролом): на їхню думку, цей засіб потрібно запровадити до стандартної отоларингологічної практики як «недорогий, доступний і безпечний варіант профілактики післяопераційних небажаних явищ».
Так, згідно результатів дослідження австралійських фахівців, інгаляції сальбутамолу (альбутерола) перед процедурою тонзилектомії з анестезією, котрі проводилися у дітей раннього віку, здатні захистити від периопераційних небажаних явищ з боку респіраторного тракту.
Фахівці з Пертської дитячої лікарні опублікували у виданні JAMA Pediatrics результати дослідження REACT, у якому вони оцінювали ефективність інгаляцій сальбутамола у зниженні частоти периопераційних респіраторних побічних явищ після тонзилектомії у цій популяції пацієнтів. Сальбутамол застосвували принаймні за 20 хвилин до анестезії.
Згодом небажані явища спостерігалися у 67 з 241 дитини (27,8%), які отримували сальбутамол, і у 114 з 238 дітей (47,9%), які отримували плацебо. Найбільш серйозними побічними ефектами були ларингоспазм та кашель.
Цікаво, що позитивний ефект сальбутамола був більш виражений у дітей із помірною та важкою формою обструктивного апное уві сні.
Джерело: Medscape