Люди без пари більше ризикують в майбутньому стати пацієнтами психоневрологічних диспансерів.
Самотність, на думку лікарів, працює аж ніяк не на благо людей. Згідно з дослідженнями, люди, які живуть без пари, більше ризикують в майбутньому опинитися серед психічно хворих. Це один з негативних побічних ефектів такого відокремленого способу життя. Самотність нагороджує людей підвищеною схильністю до розвитку відхилень в психіці. Так вважають вчені з Університету Версаля в Сен-Квентін-ан-Івелін.
Французькі дослідники проаналізували 20,5 тисяч осіб у віці від 16 до 64 років – враховувалася інформація про вагу і ріст людей, наявність або відсутність у них алкогольної або наркотичної залежності. Також грало роль те, наскільки щільними були соціальні контакти респондентів та їхня кількість.
В результаті дослідження з’ясувалося, що психічні розлади частіше зустрічаються у тих, хто живе один. Причому так було завжди, і такий вплив самотність має в рівній мірі як на чоловіків, так і на жінок. В окремих групах, згідно зі звітом про роботу вчених, який з’явився в журналі PLoS ONE, ризик отримати проблеми з психікою через самотність збільшувався майже в півтора або навіть два з половиною рази.
Вивчивши весь масив даних, фахівці констатували: схильність до психічних розладів частіше зустрічається у людей, які живуть одні. Від психічного здоров’я людини, в свою чергу, залежить і якість її життя.
Джерело: Медицина 2.0