Семен Глузман: Служба парамедиків — непорозуміння реформи

714

Президент Асоціації психіатрів України, лікар-психіатр, правозахисник, колишній дисидент та політв’язень Семен Глузман переконаний, що підготовка системи парамедиків, яка реально працюватиме, потребує тривалого часу, величезних коштів, реальної модернізації лікарень, автомобілів, оснащених сучасною апаратурою, та відремонтованих доріг.

«Будь-які плани змін у медичній системі мають спиратися на об’єктивні демографічні дані. А їх у нас, об’єктивних і доказових, прос­то не існує. Наведу цифри: у 2013 році в країні було 45,4 млн осіб (так нам повідом­ляли батьки нації), а зараз, у 2017 році, — 42,4 млн осіб. Це за офіційними джерелами. Насправді згідно з розрахунками компетентних експертів нас сьогодні 32 млн. Дехто з експертів озвучує ще менші цифри… — говорить Семен Глузман. — Уряд України досі живе у світі пострадянської міфології. Зі зрозумілих причин, не бажаючи проводити давно необхідний перепис населення… Саме тому Міністерство охорони здоров’я може собі дозволити творити «реформу» не роздумуючи, не маючи попереднього бачення і покроково прописаної стратегії. Але пані Супрун такими «дрібницями» не цікавиться. Маючи «під рукою» тільки два закони (про автономізацію медичних закладів і про фінансування) та милостиво погодившись взяти до дії вельми дивний закон про впровадження телемедицини у сільській місцевості, запропонований Адміністрацією Президента, вона, не напрацювавши інструментів виконання цих законів, тобто детально прописаних підзаконних актів, інструкцій, коментарів, почала впроваджувати в життя свої геніальні перетворення. Зараз ми спостерігаємо два революційні перетворення: у так званій первинці й системі екстреної медичної допомоги».

На думку Семена Глузмана, реформа Уляни Супрун не має продуманої стратегії і необхідних економічних обґрунтувань. «Парамедик — це сертифікований фахівець, що вміє зберігати життя важкому пацієнтові, який вмирає, з функцією його транспортування до готової прийняти його лікарні з усіма необхідними реанімаційними та лікувальними можливостями. Як у популярних американських серіалах! Для цього потрібні: хороша дорога, пристосований автомобіль, апаратура в автомобілі (або вертольоті), що підтримує життя, готовий до порятунку пацієнта персонал лікарні, котрий має для цього всі засоби, зокрема й медикаменти, — зазначає Семен Глузман. — Процес створення в нас служби парамедиків уже почався. Наше мудре МОЗ зробило перший, найголовніший крок: з номенклатурного списку спеціальностей видалено посаду фельдшера. Тепер він, колишній фельдшер, має горде ім’я — парамедик. Як усе просто, виявляється! Головне — назвати! Назвали… А потім завдяки тиску громадськості й тверезому розумінню можливих наслідків наш Перший віце-прем’єр Степан Кубів скасував небезпечне і несвоєчасне рішення пані Супрун. Фельдшери у нас знову «в законі». Це характерна для Уляни Супрун поведінка, назва якій — спонтанність і безвідповідальність».

За матеріалами громадсько-правового порталу «Ракурс»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я