Вакцинація від коронавірусу продовжує нарощувати темпи та поширюватись світом. Велика Британія першою розпочала масове щеплення громадян від COVID-19, слідом за нею в середині грудня кампанію розпочали і США, а наприкінці грудня доєдналися і країни Європейського союзу.
Щеплення від Covid-19 всюди в першу чергу роблять людям, які перебувають у групі ризику: медичні працівники, люди похилого віку та люди, що хворіють на хронічні захворювання. На сьогодні вже 30 держав почали программи імунізації населення для профілактики зараження COVID-19, повідомляє ВООЗ у своєму звіті. Це рекордні терміни, якщо пригадати, що ще рік тому про це захворювання ніхто не знав, не було навіть методів його діагностики.
Хто і як готується до вакцинації
Ще до старту кампанії у ЄС заявили, що не будуть встановлювати єдиний термін для початку вакцинації. Разом з тим, більшість країн почали проводити щеплення від коронавірусу у найбільш вразливих групах населення, починаючи з 27 грудня. Єдиною країною, яка зволікала з прийняттям рішення – Нідерланди. Однак 6 грудня в країні розпочато кампанію з вакцинації проти COVID-19. У нідерландському місті Вехель медсестра місцевого центру догляду за літніми людьми перша в країні отримала щеплення від коронавірусу вакциною Pfizer.
Канада очікує отримати вакцину від коронавірусу в першому кварталі 2021 року. Тоді ж планують розпочати й вакцинацію.
У Міністерстві охорони здоров’я Німеччини розраховують почати щеплення проти коронавірусу всіх жителів країни із середини 2021 року.
Ватикан планує почати кампанію вакцинації проти COVID-19 у найближчі кілька днів. Тут будуть робити щеплення вакциною фармацевтичної компанії Pfizer, але в майбутньому не виключають можливість застосування й інших вакцин, якщо їхня ефективність і повна безпека яких буде доведена.
Очікується, що у середині поточного року масове щеплення розпочнеться також в Україні. За інформацією Офісу президента, наприкінці грудня Україна підписала контракт на постачання 1,8 мільйона доз вакцини проти коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що щеплення запропонують майже 21 мільйону українців, що складає 50% населення країни.
Лідери вакцинації
Лідером протиковідної вакцинації у відносних цифрах на сьогодні є Ізраїль. Станом на 1 січня країна вакцинувала близько 12% населення, в країні використано більше одного мільйона доз вакцини. Для щеплення використовують вакцину виробництва німецької компанії BioNTech та її американського партнера – компанії Pfizer.
Друге місце за темпами вакцинації посідає Бахрейн, на третьому – Велика Британія.