ШЛЯХИ ДО ПОЛІПШЕННЯ

1823

У Тернополі під головуванням віце-прем’єр-міністра України–міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової відбулося спільне розширене засідання колегії МОЗ України та Тернопільської обласної державної адміністрації.
Ключовим питанням засідання стала Загальнодержавна програма «Здоров’я-2020: український вимір» як елемент соціальної складової впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 рр. «Заможне суспільство, конкуренто-спроможна економіка, ефективна держава».
Із основною доповіддю «Загальнодержавна програма «Здоров’я-2020: український вимір» як основний стратегічний механізм покращення здоров’я населення» виступила перший заступник міністра охорони здоров’я України Раїса Моісеєнко. У рамках обговорення питання було розглянуто шляхи формування здорового способу життя серед населення, розвитку науки та створення ефективної системи впровадження інноваційних технологій у практику медичного обслуговування, профілактики серцево-судинних, онкологічних та ендокринних захворювань в Україні, розвитку єдиної системи надання геріатричної допомоги населенню. Особливу увагу було приділено ролі обласних центрів здоров’я у процесі профілактики хронічних неінфекційних захворювань на регіональному рівні. Також члени колегії заслухали інформацію про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою. 

У центрі уваги учасників заходу виявилася проблема управління якістю медичної допомоги. Окрім
того, було порушено питання щодо оптимізації системи стандартизації медичної допомоги, наукових аспектів управління її якістю та шляхів удосконалення зовнішнього контролю.
За результатами засідання прийнято рішення: схвалити проект Загальнодержавної програми «Здоров’я-2020: український вимір», який протягом 2011–2012 рр. підготувала робоча група МОЗ, і доручити координаційній раді та робочій групі МОЗ України з розробки проекту Загальнодержавної програми «Здоров’я-2020: український вимір» до 15 серпня 2012 р. доопрацювати проект Програми з урахуванням висловлених пропозицій та зауважень. Згідно з рішенням колегії передбачено, що проект Програми буде опрацьовано з фінансово-економічним обґрунтуванням відповідно до ЗУ «Про державні цільові програми» та інших нормативних актів.
Враховуючи пропозиції, висловлені у ході колегії, було вирішено посилити контроль за реалізацією пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою. Заступнику міністра охорони здоров’я України Роману Богачеву, фахівцям Управління розвитку фармацевтичного сектора галузі охорони здоров’я МОЗ України, Держлікслужби та Академії медичних наук України було доручено розглянути питання щодо продовження співпраці та надання підтримки вітчизняним виробникам лікарських засобів, спрямованої на стимулювання розробки та виробництва основних ліків, на розробку наукових принципів та підходів до їх створення, зокрема у галузі вікової фармакології, впровадження сучасних технологій для виробництва препаратів із вищим рівнем ефективності тощо.
Окрім того, вирішено продовжити роботу з удосконалення нормативно-правової бази в частині вимог до державної реєстрації ліків та імунобіологічних препаратів із метою гармонізації із законодавством ЄС та відповідно до міжнародних вимог, а також розробити та подати до КМУ проект змін до Закону України «Про лікарські засоби», доповнивши його статтею «Фармаконагляд». 

Колегія прийняла ряд рішень щодо удосконалення організації процесу управління якістю медичної допомоги та задля дотримання уніфікованого підходу до розробки й упровадження стандартів медичної допомоги, уніфікованих протоколів із клінічними маршрутами пацієнта на засадах доказової медицини.

Прес-служба МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я