«Швидка» потерпає від навали дзвінків: чому телефонують на 103, а не сімейному лікарю?

2892

Кількість хворих зростає щоденно, і не лише на COVID-19: грип та інші вірусні та інфекційні захворювання нікуди не зникли. Якщо вірити даним Центру громадського здоров’я, то лише у березні в Україні зафіксовано 10 спалахів інфекційних – 8 випадків гострих кишкових інфекцій, та по одному випадку сальмонельозу й ротавірусного ентериту. А ще є травми, отруєння, інфаркти, інсульти…

«Швидка» потерпає від навали дзвінків: чому телефонують на 103, а не сімейному лікарю?

За словами керівника експертної групи з питань надання екстреної медичної допомоги департаменту медичних послуг Міністерства охорони здоров’я Олександра Данилюка, на останній день березня статистика вражає: на номер 103 за екстреною допомогою звернулися   35 705 людей. Майже половина – 16 823 виклики дійсно були серйозними, тому їх обслуговували бригади екстреної меддопомоги, 5 025 з них завершилися госпіталізацією хворих. Це своєрідний антирекорд для України!

Подібна ситуація спостерігалася востаннє восени минулого року, коли почалося зростання кількості пацієнтів з коронавірусом, оскільки людьми керує паніка. Саме тому вони телефонують в «швидку», замість того, щоб додзвонюватися до свого сімейного лікаря – він не завжди може підняти слухавку вчасно, адже на прийом приходить людей теж набагато більше, ніж у «мирний» час. З усіх отриманих звернень на 103, майже 19 тисяч не були профільними: в цій ситуації пацієнтам надавалася консультація телефоном. Але замість сімейника цим займався лікар «швидкої».

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я