Міністерство охорони здоров’я України підписало угоду із Всесвітньою організацією сімейних лікарів (далі — WONCA) щодо ліцензійного використання у загальній практиці Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ІСРС-2) замість Міжнародної класифікації хвороб десятого перегляду (МКХ-10). Відтепер українські лікарі офіційно долучаться до глобальної системи аналізу даних, якою користуються близько 250 тис. сімейних лікарів з усього світу. Система ICPC-2 дає змогу не лише кодувати причину кожного окремого звернення пацієнта до лікаря, а й класифікувати хвороби та їх симптоми. В основі класифікації — візит пацієнта до лікаря. Це базова одиниця обліку роботи сімейного лікаря, яка в ICPC-2 складається із трьох основних частин:
- причина звернення пацієнта до лікаря (найчастіше це скарги, консультації щодо підтримки здоров’я чи оцінка результатів аналізів);
- діагноз (як бачить проблему сімейний лікар);
- дії (що необхідно зробити в конкретній ситуації — направлення на додаткові обстеження чи до спеціалістів вторинної ланки).
Порівняно з МКХ — діагностичною номенклатурою, яку первинно розробляли для класифікації причин смертності, ІСРС-2 дає підстави для кодування в умовах, коли неможливо встановити точний діагноз, має спрощену структуру, котру створювали для класифікації причин звернення та скарг пацієнта. Тоді як основною метою впровадження МКХ була зручність обробки кодів для формування статистики, систему ІСРС-2 розробили спеціально для електронного ведення медичних записів. Наразі МОЗ працює над створенням нормативно-правової бази для використання ІСРС-2 у системі охорони здоров’я України. Також триває процес розробки програмного забезпечення, яке максимально спростить роботу сімейних лікарів у частині ведення медичних записів пацієнтів і підготовки звітності.
За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України