Скільки держава виділяє коштів на діагностику та лікування онкологічних захворювань в 2021 році?

349

Минулого року від онкологічних паталогій померли 77 862 людини. На жаль, статистика жертв раку з 2015 по 2020 р. демонструє стабільність – ми втрачаємо близько 80 тис. наших співгромадян щорічно. Причину знають усі – пізня діагностика через низьку доступність лікування, за яке змушені платити пацієнти.

Скільки держава виділяє коштів на діагностику та лікування онкологічних захворювань в 2021 році?

Знизити смертність українців, покращуючи доступ до сучасної терапії, намагається НСЗУ: на раннє виявлення та лікування раку у Програму медичних гарантій закладено понад 5 млрд грн. Наскільки вистачить збільшених з 1 квітня тарифів за хіміотерапевтичне та радіологічне лікування дорослих та маленьких пацієнтів і на що саме можуть розраховувати онкохворі та заклади, які займаються їхнім лікуванням?

Дізнайтеся більше: Україна друга в Європі за темпами поширення раку.

Нова оплата за пакетами складає:

  • хіміотерапевтичне лікування – понад 25 тис грн за пацієнта на рік;
  • радіологічне лікування – 36,5 тисяч грн. Для закладів, що мають лінійний прискорювач, гамма-ніж чи кіберніж, вводиться підвищувальний коригувалний коефіцієнт;
  • за лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань – 54 тис грн. За лікування дітей за цими пакетами НСЗУ платитиме втричі більше.

Куди має звернутися пацієнт з підозрою на рак?

Діагноз встановлюватимуть за амбулаторним пакетом, отже сімейний лікар направляє такого хворого на консультацію до поліклініки спеціалізованого лікувального закладу. Первинна діагностика входить у пакет лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань.

Коли діагноз клінічно та морфологічно підтверджений, пацієнти отримують лабораторні та інструментальні дослідження, терапію в стаціонарі або амбулаторно, а також знеболення та ліки з Нацпереліку. Крім ліків, які передбачені Нацпереліком, пацієнти з онкологією можуть отримати у медичному закладі препарати, що закуповуються централізовано Міністерством охорони здоров’я України за кошти державного бюджету. Оперативне лікування у разі потреби оплачується закладам за хірургічним пакетом.

Спостереження за хворим, що досяг ремісії, відбувається за амбулаторним пакетом, а надання паліативних послуг – за пакетом стаціонарної або мобільної паліативної допомоги за направленням лікаря. В будь-якому разі пацієнт не має оплачувати жодну послугу або розхідні матеріали.

Дізнайтеся більше: Боротьба з онкологічними захворюваннями в Україні на державному рівні.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я