Кожного разу, як у СМІ та в соцмережах з’являється чергова історія про напад на медика, суспільство починає закликати Уряд захистити людей в білих халатах. Раніше до цього обговорення активно підключалися обурені лікарі, здебільшого працюючі в екстреній медичній допомозі, адже зроуміло, що їм за специфікою роботи дістається найбільше неприємних моментів в спілкуванні з не завжди адекватними пацієнтами. Але останнім часом навіть вони перестали відгукуватися на такі пости та публікаціїї – надія, що держава, як і усі цивілізовані країни, зрештою оцінить здоров’я та життя медичних працівників і хоча б прирівняє їх до журналістів та поліцейських, вмерла.
І тут таки члени Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування подали до Верховної Ради України законопроєкт про встановлення кримінальної відповідальності за погрози і насильство по відношенню до медиків і фармацевтичних працівників.
Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook повідомила прес-служба Комітету.
Голова Комітету Михайло Радуцький вкотре (а подібні законопроєкти вже подавалися до ВР) визнав, що в нормативно-правовій базі України напад на медика або фармацевта не розглядається як спеціальний склад злочину. У скільки ж оцінила держава здоров’я та життя медичного працівника?
“Погроза вбивством буде каратися позбавленням волі на строк до 2 років, умисне нанесення побоїв легкої або середньої тяжкості — до 5 років, важких ушкоджень — від 5 до 12 років”, — такі терміни пропонуються як покарання за напад на медичного працівника, в тому числі фармацевта, в законопроєкті №5124. Ним передбачено встановити кримінальну відповідальність не лише за напад, а навіть за погрозу. Але чомусь немає термінів покарання за вбивство.
Крига скресла? Відповідь на це питання підкаже час, адже поданий законопроєкт не завжди стає законом. Та й обіцяного доводиться чекати іноді набагато більше, ніж три роки.