В Республіці Конго з 11 травня 2018 року по 2 червня 2019 зафіксовано 2008 випадків гарячки, спричинених вірусом Ебола (1914 підтверджених випадки, 94 ймовірних), в тому числі сталося 1346 летальних випадки (1252 підтверджених та 94 ймовірних випадків).
Також за цей період інфіковано 105 лікарів, з яких 35 померли. Цей спалах став другим найбільшим в історії. Раніше спалахи гарячки Ебола були зафіксовані у Демократичній Республіці Конго, Гані, Гвінеї, Ліберії, Малі, Сьєрра-Леоне, Нігерії та Сенегалі.
Вірус Ебола у Конго фіксують в провінціях Північне Ківу та Ітурі. Медики реєструють нові випадки в тих регіонах, де тривалий час не було зареєстровано захворювання. Це говорить про необхідність посилення епіднагляду, щоб не допустити нових масштабних спалахів інфекції.
На думку фахівців ВООЗ, розповсюдження вірусу в ЄС через інфікованих мандрівників з Конго зараз малоймовірне. Ризик поширення гарячки Ебола є низьким на глобальному, але дуже високим на регіональному рівні.
Гарячка Ебола – це гостре захворювання інфекційного характеру, яке має виражений геморагічний синдромом у тяжкій формі, а також часто має летальні наслідки. Вірус Ебола— загальна назва для 5 видів роду Ebolavirus з родини філовірусів. Вірус названо на честь річки Ебола в Заїрі, де він вперше був виділений.
Заразитися вірусом можна парентерально, при контакті з хворою людиною (під час нагляду), контактно-побутовим шляхом, при потраплянні рідини від хворої людини на уражену шкуру чи слизову оболонку до здорової людини.
Джерело: ЦГЗ МОЗ України