Співзасновник компанії, яка співпрацювала з GSK, зізнався у незаконних діях у Китаї

665

27 серпня цього року китайський телеканал CCTV повідомив, що британець Пітер Хамфрі зізнався в незаконних діях на території КНР.

Раніше, 10 липня, в Шанхаї у рамках загальнонаціонального розслідування у фармгалузі китайська влада заарештувала двох консультантів по ризиках: британця Пітера Хамфрі і його дружину американку Ю Інцзен. Пітеру Хамфрі, колишньому репортерові Reuters, належить компанія ChinaWhys, з якою співпрацювали багато транснаціональних корпорацій, у тому числі GlaxoSmithKline. Однак GSK ніяк не коментує свої стосунки з компанією ChinaWhys.

Основною функцією ChinaWhys була допомога іноземним компаніям «орієнтуватися в лабіринті» ризиків і можливостей у Китаї. Щорічно компанія укладала до 100 контрактів про співпрацю. Обвинувачені платили за інформацію від 800 до 1000 юанів (129-162 дол. США), яку потім використовували у своїх доповідях і продавали за 100 тисяч юанів (16,2 тисячі дол. США).Щорічний прибуток ChinaWhys становив 6 млн юанів (973 700 дол. США), а штат співробітників налічував 10 осіб. Слідчий поліції Шанхая Лу Вей заявив у своєму інтерв’ю місцевому телеканалу CCTV, що двоє підозрюваних володіли різною інформацією про реєстрацію місця проживання, подорож за кордон, приватну власність. Вони продавали інформацію адвокатам, транснаціональним компаніям і фінансовим установам. Хамфрі у своєму інтерв’ю зізнав­ся в порушенні законодавства країни і визнає, що шкодує про скоєне і вибачається перед китайським урядом.Адвокат по кримінальних справах Цай Хуа заявив, що поки рано судити про покарання, яке загрожує цій подружній парі, все залежатиме від масштабів шкоди, заподіяної цими людьми.У липні 2013 року у GSK визнали, що деякі топ-менеджери могли порушувати китайське законодавство. Зізнання послідувало після того, як четверо високопоставлених співробітників китайського підрозділу були затримані за підозрою в корупції, зокрема даванні хабарів лікарям і чиновникам.На думку влади, співробітники GSK перевели на рахунки 700 туристичних та консалтингових компаній близько 3 млрд юанів (490 млн дол. США). Потім ці кошти використовувалися для хабарів із метою забезпечення продажів своєї продукції і підвищення цін на неї.

За матеріалами pharmvestnik.ru та vademec.ru

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я