Спрощена реєстрація імпортних препаратів суперечить Угоді про асоціацію з Євросоюзом

345

tabsПро це заявив генеральний директор організації Medicines for Europe Едріан ван ден Ховен на Всесвітньому фармацевтичному форумі CPhI Worldwide 2016.

«Ми чітко усвідомлюємо, що підписана Угода з Євросоюзом і зміни, впроваджені українським Урядом, згідно з якими виробники з Австралії, США та інших країн отримали доступ на український ринок, очевидно суперечать один одному та мають бути скориговані. Чому в Європі повинен існувати в цьому питанні один підхід, а в Україні — зовсім інший? Це нелогічно. Цю проблему потрібно донести до керівників країн ЄС і знайти взаємоприйнятне рішення», — заявив він.

А на думку засновника компанії Lisman Legal Life sciences BV (Нідерланди) Джона Лісманa, спрощена реєстрація іноземних препаратів (у тому вигляді, у якому вона була прийнята в Україні) є необдуманою і непрофесійною та ставить під загрозу імідж українських фармвиробників на зовнішніх ринках.

У якості альтернативи «останнім хаотичним рухам у сфері регулювання фармацевтичної галузі» європейські експерти запропонували розглянути варіант приєднання України до угоди про співпрацю органів з регулювання у сфері лікарських засобів країн, що перебувають в асоціації з Євросоюзом, — New Collaboration Agreement of Drug Regulatory Authorities in European Union Associated Countries.

За матеріалами УНН

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я