Спрощено механізм перерозподілу коштів на закупівлю лікарських засобів

454

Уряд 17 жовтня підтримав проект Постанови «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм і здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я». Завдяки прийняттю цього документа МОЗ матиме можливість оперативно перерозподіляти надлишки бюд­жетних коштів на закупівлю найнеобхідніших ліків або медвиробів за дефіцитними програмами лікування, а також формувати запаси медикаментів.

Для того щоб зміни запрацювали, запроваджується спрощений порядок погодження таких коригувань за принципом «мовчазної згоди»: тобто структурні підрозділи з питань охорони здоров’я та підпорядковані установи в областях матимуть 5 робочих днів на висловлення зауважень з приводу перерозподілу коштів. Якщо їх не буде, коригування вважатиметься здійсненим.

У МОЗ переконані: зміни не тільки допоможуть підвищити забезпеченість ліками тих напрямів лікування, де є найбільший дефіцит, а й зменшать бюрократичне навантаження на обласні департаменти охорони здоров’я та підпорядковані відомст­ву установи. У документі також йдеться про прискорення процесу отримання ліків пацієнтами — відтепер розподіл лікарських засобів між медичними закладами на рівні області займатиме лише 3 робочі дні.

Окрім цього, вакцини, закуплені за державний кошт, розподілятимуться не лише серед комунальних закладів охорони здоров’я первинної ланки, а й приватних закладів і лікарів-ФОП, які уклали договори з Національною службою здоров’я України. Також вакцини проти туберкульозу та гепатиту В, які необхідні в перші дні після народження дитини, направлятимуть у пологові будинки всіх форм власності.

Нові правила розподілу вакцин набудуть чинності з моменту оприлюднення відповідних змін до Постанови КМУ №298 (станом на 30 жовтня документ не опублікований).

За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я