США, Великобританія і Канада звинуватили РФ у спробі вкрасти дані розробки вакцини проти коронавірусу

96

Згідно зі звітом Національного центру кібербезпеки Великобританії, «група кібершпіонажу», пов’язана з російськими спецслужбами, намагалася зламати дослідження вакцин проти коронавірусу в США, Великобританії та Канаді. Агентство національної безпеки США підтвердило факти британських колег.

«Протягом 2020 року група APT29 намагалася зламати мережі різних дослідницьких організацій, що займаються розробкою вакцин проти COVID-19 в Канаді, Сполучених Штатах і Об’єднаному Королівстві, з високою ймовірністю з метою крадіжки інформації та інтелектуальної власності, пов’язаних з розробкою і тестуванням вакцин проти COVID-19 », – йдеться в звіті британських фахівців.

Група APT29, також відома як the Dukes або Cozy Bear, є одним з підрозділів російської розвідувальної служби, виявлених в ході розслідування ФБР по втручанню російських хакерів у вибори президента США.

«Абсолютно неприпустимо, що російські спецслужби націлені на тих, хто бореться з пандемією коронавірусу», – заявив Домінік Рааб, міністр закордонних справ Великобританії, коментуючи заяву спецслужб Британії. «У той час як інші переслідують свої егоїстичні інтереси з безрозсудною поведінкою, Велика Британія і її союзники продовжують важку роботу з пошуку вакцини і захисту глобального здоров’я».

Він додав: «Британія буде продовжувати протидіяти тим, хто проводить такі кібератаки, і працювати з нашими союзниками, щоб притягнути винних до відповідальності».

У рекомендаціях NCSC викладаються індикатори компрометації і правила виявлення для компаній, що займаються дослідженнями вакцин, і попереджає, що APT29 “ймовірно, продовжить атакувати організації, що займаються дослідженнями і розробками вакцин проти COVID-19”.

Енн Нойбергер, директор з кібербезпеки АНБ, сказала, що звіт допоможе спонукати всіх «серйозно ставитися до цієї загрози».

«Агентство національної безпеки (АНБ) разом з нашими партнерами залишається твердим у своїй прихильності захисту національної безпеки шляхом колективного випуску цієї критичної рекомендації з кібербезпеки, оскільки іноземні суб’єкти продовжують використовувати в своїх інтересах триваючу пандемію COVID-19», – сказала Нойбергер в своєму виступі для ABC News. «APT29 має давню історію атак на урядові, дипломатичні, аналітичні, медичні та енергетичні організації для отримання розвідувальних даних, тому ми закликаємо всіх серйозно поставитися до цієї загрози і застосовувати заходи запобігання і захисту, зазначені в рекомендаціях».

У травні ФБР і Агентство з кібербезпеки і безпеки інфраструктури заявили, що пов’язані з Китаєм хакери намагаються вкрасти дослідження, пов’язані з вакцинами та лікуванням COVID-19.

«Потенційна крадіжка цієї інформації ставить під загрозу надання безпечних, ефективних і дієвих варіантів лікування», – йдеться в заяві Міністерства внутрішньої безпеки США.

«Зусилля Росії по крадіжці інформації, що стосується розробки вакцин проти COVID-19, є частиною постійної моделі поведінки ворожих іноземних розвідувальних служб, які використовують кібератаки як засіб для збору конфіденційної інформації та навіть проведення прихованих атак», – вважає співробітник з питань національної безпеки ABC News Джон Коен. «Зростаюче використання цих методів такими країнами, як Росія, Китай, Північна Корея і Іран, являє собою серйозну загрозу національній безпеці для США та інших західних країн».

Кремль заперечує причетність Росії до злому фармацевтичних компаній, а також звинувачення в втручанні в вибори в Великобританії в 2019 році, повідомляє російське інформаційне агентство РИА Новости.

Джерело: ABC News

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я