Створення ефективної мережі медзакладів в регіонах: МОЗ провело чергову зустріч з регіональними представниками

201

Керівництво МОЗ України вже втретє зустрічається з очільниками Департаментів охорони здоров’я та Асоціаціями місцевих рад та головними лікарями закладів. 24 жовтня 2019 року пройшов третій етап обговорення за підтримки проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Сприяння діалогу щодо реформ в Україні».

МОЗ України

Представники Міністерства охорони здоров’я України продовжують налагоджувати якісну комунікацію з регіонами. Під час зустрічі Олена Сімоненко, заступниця міністерки охорони здоров’я оприлюднила регіонам план дій та критерії побудови ефективної мережі надання медпослуг. Така розробка була створена на національному рівні і вона стосується ефективного надання всіх послуг (освіта, медицина, адміністративні та соціальні послуги) для населення.

МОЗ разом з регіональними департаментами співпрацюють з метою того,  щоб у майбутньому мережа медичних закладів була ефективною та забезпечила фізичний доступ пацієнта до лікаря.

До завершення 2019 року мають ухвалити єдиний план мережі медзакладів різних рівнів:

  • Первинна допомога;
  • Спеціалізована допомога;
  • Екстрена медична допомога (ЕМД).

Даний план будуть брати до уваги при інвестуванні в розбудову інфраструктури та доріг.

Згідно проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» створено 44 критерії для моделювання мережі закладів спеціалізованої медичної допомоги. Були представлені результати моделювання мережі на прикладі двох районів Івано-Франківської області.

Під час зустрічі тривало обговорення результатів співпраці МОЗ та Світового Банку в межах спільного проекту. Ключовий пріоритет для проекту є розбудова мережі центрів для лікування інсультів.

«Зараз на рівні Кабінету Міністрів прийнято рішення, щоб ми забезпечили для людей не економічними важелями, а державницькою позицією, яким чином ми будемо будувати спроможну мережу. Не до всіх лікарень є дороги, десь не вистачає ангіографа або іншого обладнання, але ми розуміємо, що саме в ці лікарні ми маємо вкладати кошти», – сповістила пані Сімоненко.

Під час дискусії окреслили й основні виклики, які виникають в процесі побудови ефективної мережі медичних закладів: незавершена реформа децентралізації, відсутність в законодавстві можливості співфінансування пацієнтами оплати за медичну послугу та наявність кількох планів мереж медзакладів, що розроблені в різні періоди.

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я