Створення Національного центру громадського здоров’я — наступний крок реформування

592

doctor1«Реалізація плану заходів щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС передбачає створення нової інституції — Національного центру громадського здоров’я, а також посилення епіднагляду, вдосконалення системи безпеки крові та державних закупівель для потреб охорони здоров’я», — зазначив заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець, виступаючи на засіданні Комітету асоціації між Україною та ЄС, що відбулося в Брюсселі 15 липня цього року.

Він зауважив, що на сьогодні система епідеміологічного нагляду України перебуває в перехідній фазі, але за розробленим національним консенсусом функції з епіднагляду будуть передані МОЗ. Також він нагадав, що в Україні затверджено Національний план заходів з імпле-ментації та реалізації засад Європейської політики «Здоров’я-2020: основ Європейської політики в підтримку дій держави і суспільства в інтересах здоров’я і благополуччя» щодо неінфекційних захворювань.

За словами І. Перегінця, реформа охорони здоров’я в Україні здійснюється за прикладом найефективніших міжнародних практик. На сьогодні Україна отримує підтримку і технічну допомогу від провідних міжнародних партнерів, серед яких — ЄС, ВООЗ, Світовий банк, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Швейцарське бюро співробітництва в Україні. Зокрема завдяки кредиту від Світового банку МОЗ запустило комплексний проект реформ у системі охорони здоров’я.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я