Створення нових електронних інструментів та сервісів: новий етап в роботі НСЗУ

332

Національна служба здоров’я України разом з Держагентством з питань електронного урядування України запровадили підписання меморандуму про співпрацю з Фондом Євразія (Проект USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS») та Фондом Східна Європа.

Ключові засади документу передбачають плідну роботу з підвищення рівня відкритості і доступності даних в сфері медицини в Україні. Також буде зроблений акцент на оптимізації та реїнженерінгу бізнес-процесів в сфері роботи системи eHealth.

Олег Петренко, очільник Національної служби здоров’я України, відзначив, що зміни в системі охорони здоров’я відбуваються разом із розвитком електронних інструментів. Декларація про вибір лікаря, електронний рецепт вже стали невід’ємною частиною життя. Основні принципи роботи НСЗУ – прозорість та відкритість.

«Ми прагнемо, щоб ті зміни, які відбуваються в системі охорони здоров’я, були зрозумілими, а всі процеси – зручними та ефективними для них. І у цьому провідну роль відіграють електронні інструменти та сервіси» – підсумував керівник НСЗУ.

ОБСЄ попередньо провело дослідження, яке показало, що 59% громадян України не зовсім зрозуміла суть на принципи реформ в медичній галузі. Інформацію щодо реформування медицини необхідно правильно доводити до людей, а відкриті сервіси, звичайно, будуть сприяти прозорості реформ для суспільства.

Згідно основних положень меморандуму, заплановане наступне:

  • Публікація та оприлюднення відкритих даних на порталі data.gov.ua ;
  • Створення на впровадження низки інтерактивних візуалізацій на базі відкритих даних НСЗУ. Це стосується взаємозв’язку між заробітною платою лікаря та підписаними з пацієнтами деклараціями;
  • Розробка нових зрозумілих для широкої громадськості сучасних електронних сервісів на основі даних НСЗУ та послуг, які пов’язані з із системою eHealth.

В кінці минулого місяця пройшов прем’єрний автообмін даними між НСЗУ та Держлікслужбою, за допомогою національної системи електронної взаємодії «Трембіта». Вона дозволяє проводити близько 1 млн перевірок даних на місяць при реалізації програми «Доступні ліки».

«Трембіта», як основа електронного урядування може сприяти забезпеченню глобального реінжинірингу процесів державного управління з метою їх оптимізації та прозорості.

Система розроблена та впроваджується в роботу за підтримки «EGOV4UKRAINE» програми «U-LEAD з Європою». Фінансування відбувається за кошти ЄС та  таких держав, як Данія, Естонія, Німеччина, Польща та Швеція.

Співробітники проекту «EGOV4UKRAINE» надано допомогу із технічного підключення до системи «Трембіта» та відпрацювання електронної взаємодії.

Джерело: Національна служба здоров’я України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я