Створення стратегічного запасу вакцин і сироваток почнеться цього року

486

4619dfa335be965361375d22f92918e0У МОЗ України під головуванням в. о. Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського за участю представників міжнародних організацій ВООЗ і ЮНІСЕФ відбувся круглий стіл з обговорення стану імунопрофілактики в країні.

В. Шафранський наголосив, що епідемічні виклики та загрози вимагають консолідованих зусиль не лише медичної спільноти, а й оборонних сил, підтримки Президента країни, Уряду, Парламенту. Він закликав до розробки Національної стратегії імунізації, ключовими складовими якої мають бути:

  • забезпеченість вакцинами, їх якість і доступність;
  • компетентний медперсонал з єдиною однозначною позицією щодо вакцинації;
  • збільшення прихильності населення до вакцинації.

«Нашими стратегічними завданнями має стати підвищення рівня охоплення вакцинацією хоча б до 90% населення, забезпечення прозорості та ефективності закупівлі вакцин, прискорений допуск на ринок вакцин за епідпоказаннями для своєчасного реагування на епідемічні загрози та спалахи, — наголосив в. о. Міністра. — У стислі терміни необхідно створити Національний фонд забезпечення стратегічного запасу вакцин і сироваток в Україні для лікування таких небезпечних захворювань, як ботулізм, сказ, правець, кір, краснуха, гепатит А, черевний тиф, кліщовий енцефаліт, жовта лихоманка тощо».

В. Шафранський повідомив, що всі вакцини і сироватки, оплачені минулого року, надійдуть в Україну до кінця липня.

«Тільки для вакцинації населення, що входить до груп ризику, — дітей, медпрацівників, осіб, які працюють із дітьми в садках і школах, — до наступного епідеміологічного сезону грипу потрібно близько 3 млн доз вакцин, — зазначив в. о. Міністра. — Щоб не повторилася ситуація минулого року, коли виникла епідемія грипу, а імунізувати було нічим, формуватимемо запас із тих вакцин, що завозяться зараз, аби бути готовими до епідсезону 2016-2017 років».

Характеризуючи виконання Календаря щеплень, В. Шафранський навів такі дані: «По БЦЖ маємо 10%, поліомієліту — більше 60%, хороші показники отримані з вакцинації від кору, краснухи та паротиту. Охоплення щепленням проти гепатиту становить лише 4%, але вакцина завезена тільки минулого тижня».

За матеріалами прес-служби МОЗ України та УНН

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я