Дослідники з університету у Лідсі (Великобританія) більше як два тижні стимулювали малим електричним струмом нервові закінчення учасників експерименту віком понад 55 років. У підсумку літні люди стали міцніше спати, в них покращився настрій та загальне самопочуття.
Вчені зібрали групу, яка налічувала 28 людей старшого віку. Їм видали своєрідні кліпси, які надягалися на вухо. Пристій проводив низький струм, силою всього у 2-4 міліампери через організм пацієнта. Учасники експерименту на власний розсуд включали пристрій на 15 хвилин один раз на день протягом більше як двох тижнів. За словами учасників дослідження, відчуття від струму біли подібні до «мурашок по шкірі».
Вчені констатували, що під дією низького струму посилилась робота парасимпатичної нервової системи. Заповнюючи анкети після закінчення експерименту, його учасники відзначали, що в них поліпшилось самопочуття і покращився настрій протягом дня.
Медики посилали імпульси в область блукаючого нерва, частину вегетативної нервової системи, яка впливає на роботу внутрішніх органів, лімфатичних та кровоносних судин. Ця система також керує, наприклад, частотою серцебиття, розміром зіниці ока, виділенням слини та поту.
Як відомо, симпатична нервова система (СНС) відповідає за активацію організму, а парасимпатична (ПМС) – за відпочинок.
Медики відзначають, що у молодої людини, симпатична і парасимпатична нервові системи знаходяться у збалансованому стані. Процеси старіння порушують їх взаємодію. І симпатична нервова система починає переважати над парасимпатичною. Літнім людям стає важче засинати та прокидатись, в них розбалансовуються тиск, робота серця, часто змінюється настрій.
Медики з Англії припустили, що стимуляція струмом посилить дію периферійної нервової системи. І місцем, де найзручніше це зробити, виявився невеликий хрящовий виступ у передній частині вуха.
Англійські лікарі припускають, що висновки, до яких вони прийшли після дослідів, є неоднозначними. Експеримент треба продовжити та залучити до нього більшу кількість учасників, що дасть можливість більш точно визначити його вплив на стан самопочуття людей поважного віку. Але вони переконані, що таке лікування зробить літніх людей більш радісними, енергійними та бадьорими, покращить їх сон.
Джерело: Aging US