По медичну допомогу до урологічного відділення лікувального закладу звернулася 23-річна мешканка міста Суми зі скаргами на періодичний біль у лівій ділянці попереку, який посилювався при сечовипусканні.
Клінічні аналізи та діагностика з використанням сучасної оптичної системи для дослідження верхніх сечових шляхів допомогли виявити рідкісну патологію сечостатевої системи — уретероцеле ектопованого у шийку сечового міхура сечоводу нижньої половини подвоєної нирки. «Ця патологія вроджена і зустрічається досить рідко у маленьких дітей. Лікарі нашого відділення, які мають великий досвід роботи і приймають хворих з усієї області, до цього часу з таким захворюванням у дорослих пацієнтів не зустрічалися», — зазначив завідувач урологічного відділення, обласний уролог Андрій Колісниченко.
Пацієнтку негайно прооперували. Хірургічне втручання провела досвідчена бригада урологів за участі кандидата медичних наук, доцента, завідувача кафедри загальної, дитячої та онкологічної урології Харківської медичної академії післядипломної освіти Ігоря Антоняна. «Незвичність цього випадку полягає у віці пацієнтки, оскільки зазвичай ця патологія виявляється у дітей. Якщо оперативне втручання не зробити вчасно, то в недалекому майбутньому нижня частина лівої нирки перестане функціонувати», — зазначив Ігор Антонян.
Операцію було виконано ендоскопічним методом, у результаті чого видалено вічко сечоводу разом із уретероцеле. Хірургічне втручання тривало близько 15 хвилин і пройшло, за словами лікарів, досить успішно. Наступного дня хвору вже було виписано з лікарні. Наразі пацієнтка може вести звичний образ життя, практично без обмежень.
Як підкреслив Андрій Колісниченко, даний випадок вкотре доводить вирішальну роль малоінвазивної хірургії у лікуванні та швидкій реабілітації хворих.
За повідомленням uozsumy.com.ua