Система трансплантації в Україні стрімко розвивається

62

Україна отримає трансплантологічну незалежність вже через три роки. Про такі плани заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 26 грудня. Зокрема, днями було прийнято низку важливих документів, які сприятимуть розвитку цього напрямку вітчизняної медицини.

Система трансплантації в Україні стрімко розвивається

По-перше було розширено перелік закладів охорони здоров’я, які долучаються до пілотного проекту з трансплантації. Наразі в Україні уже налічується 38 медичних установ. До пілотного проекту приєдналася також одна приватна клініка, а це свідчить про те, що тарифи, закладені на проведення трансплантацій, цілком реальні.

Крім того, за словами профільного міністра, був прийнятий ще один важливий документ з точки зору системного розвитку трансплантації: «Ми затвердили положення про Єдину державну інформаційну систему трансплантації органів і тканин (ЄДІСТ). Мета цієї постанови – забезпечити запуск з 1 січня 2021 року системи, яка повинна забезпечити пошук і складання пари донор-реципієнт. Без цієї системи не зможе повноцінно функціонувати система трансплантації».

Днями також було створено і затверджений Український центр транспланткоординації – основний центр, який буде займатися всіма питаннями трансплантації.

Варто зазначити, що протягом 2020 року українські фахівці зробили 118 трансплантацій органів, у 2021 планують подвоїти кількість операцій і провести не менше 250 таких оперативних втручань. 

Нагадаємо, за рік роботи пілотного проекту з трансплантацій в Україні було зроблено 7 трансплантацій серця, 19 – печінки, 91 – нирки та 138 – кісткового мозку.

Щорічна потреба у проведенні трансплантацій в Україні становить 5 тисяч операцій.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я