Тернопільщина: Творчий підхід до медреформи

1111

У світлі реформ охорони здоров’я на перших позиціях — процеси модернізації, особливо найбільш вразливої її складової — первинної ланки.

Активно долучився до цих реформаторських дій і Тернопільський медичний університет, створивши 5 навчально-практичних центрів первинної медико-санітарної допомоги. Ця ідея, запропонована його ректором, нині успішно реалізована, студенти набувають практичний досвід, а сільські мешканці — отримують кваліфіковану меддопомогу. Зовсім нещодавно з’явилася можливість створити навчально-практичний центр первинної медико-санітарної допомоги в селі Ілавче Теребовлянського району. Голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян, ректор ТДМУ
ім. І.Я. Горбачевського Леонід Ковальчук і голова фонду «Гуманітарна допомога міста Білефельд» Пітер Регер заклали перший камінь у фундамент нового закладу.

— Реформування первинної ланки — перший етап медичної реформи, який плануємо завершити цього року, — зазначив на урочистостях Валентин Хоптян. — Йдеться, зокрема, і про створення належних умов для пацієнтів і медиків. Саме з ініціативи ректора ТДМУ
Л. Ковальчука було розроблено концепцію реформування медицини і торік в області відбулася виїзна колегія Міністерства охорони здоров’я України та колегія ОДА, присвячена медичній реформі, в якій взяли участь і ректори всіх медичних ВНЗ України.

У селі Ілавче з ініціативи керівництва ТДМУ і за підтримки обласної влади буде створено центр медико-соціальної допомоги, що об’єднуватиме лікарську амбулаторію, центр екстреної медичної допомоги та центр догляду за людьми похилого віку. Його відкриють на базі місцевої дільничної лікарні, якою вже 20 років опікується благодійний фонд «Гуманітарна допомога міста Білефельд».

— Ми взяли за приклад систему надання допомоги самотнім людям похилого віку в Нідерландах. Наші науковці, побувавши в цій країні, детально вивчали систему. Там кожна громада дбає, щоб у неї був такий центр. Нині хочемо створити його в Ілавчому, — розповів ректор ТДМУ, член-кореспондент НАМН України, професор Леонід Ковальчук.

В Україні ця добра справа має гарні перспективи. Дільничні лікарні не можна закривати, їх потрібно перепрофілювати для догляду за людьми похилого віку, переконаний Леонід Якимович. І досвід такої роботи вже є, адже більшість подібних медзакладів саме так працювали: взимку тут перебували самотні старенькі люди і їм забезпечували належний догляд.

Голова облдержадміністрації Валентин Хоптян наголосив, що підтримує таку ініціативу, а також зазначив, що досвід створення центрів буде обговорено під час розширеного засідання колегії та регіонального комітету економічних реформ.

— Ця пропозиція заслуговує на увагу. Запропонований ТДМУ проект дозволить зберегти дільничні лікарні — вони функціонуватимуть, але дещо в іншому вимірі. Обов’язково вивчимо цю пропозицію, а сьогодні започатковуємо створення такого центру в Ілавче», — сказав голова облдержадміністрації.
Він також підтримав ініціативу університету створити на базі центру осередок для навчання студентів-медиків. Шестикурсники проходитимуть тут практику та набуватимуть професійних практичних навичок. Для їх роботи та побуту створять належні умови.

— Вірю, що завдяки співпраці обласної державної адміністрації, медичного університету, громади села та нашого фонду цей проект буде успішно реалізовано, — висловив переконання голова фонду «Гуманітарна допомога міста Білефельд» Пітер Регер.

Лариса ЛУКАЩУК, власкор «ВЗ», Тернопіль

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я