Тернопільщина: Електронний запис до лікаря — зручно й медикам, і пацієнтам

810

eHealthМедичний портал Тернополя, який допоможе жителям міста записатися на прийом до сімейного лікаря в онлайн-режимі, представили нещодавно в міськраді. Створення такого інтернет-ресурсу — один з етапів переходу міських закладів охорони здоров’я на електронну медицину. 

ВЗ Яку мету ставили перед собою, запроваджуючи цей проект?

VZ 05-06_2016_Страница_15_Изображение_0001Надія БОДНАР, заступник головного лікаря Тернопільського міського комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги»
— Ми намагалися вирішити кілька завдань. Головним було налагодити електронний документообіг на первинному рівні — у структурних підрозділах Центру первинної медико-санітарної допомоги. Завдяки цій системи ми сьогодні можемо визначати показники захворюваності та тимчасової непрацездатності населення в режимі реального часу. Наш інтернет-ресурс стане великою підмогою для пацієнтів — відтепер вони зможуть у такому ж режимі записатися на прийом до сімейного лікаря, отримати відповіді на актуальні запитання. А медичні працівники не гаятимуть часу для одержання інформації про стан здоров’я хворого. Узагалі ж створення захищеної електронної бази медичних даних про населення — те, над чим ми сьогодні працюємо.

ВЗ У чому перевага системи електронного запису?

— Передусім, у зручності для пацієнта. Людям відтепер не потрібно буде стояти в черзі до лікаря. Портал містить електронну базу даних пацієнтів, що дублює паперові носії інформації, тобто дані медичних карток тернополян.

Щоб скористатися послугою електронної реєстрації, пацієнту необхідно на сайті внести свої дані та вказати, коли й до якого лікаря хоче потрапити. Отриману інформацію опрацьовують у реєстратурі медичного закладу. Там на вказаний хворим час виписують талон на прийом і разом з медичною карткою передають сімейному лікарю. Лікар наприкінці прийому може призначити дату і час наступного візиту, що теж позбавляє необхідності стояти в черзі. Також записатися на прийом можна, зателефонувавши в реєстратуру й узгодивши день і час. За цією самою схемою в разі потреби пацієнт може викликати лікаря додому.

Наразі розробляємо механізм реалізації права хворого вільно вибирати лікаря або ж змінювати його. До того ж, інноваційна електронна система дасть можливість контролювати призначені сімейним лікарем обстеження в інших спеціалістів. Впроваджено також реєстр для диспансерних та інкурабельних хворих, у якому медичні працівники зазначатимуть дату візиту до таких пацієнтів.

ВЗ Скільки коштів витрачено на впровадження інновацій? Які плани на майбутнє?

— Для реалізації проекту з міського бюджету було виділено 340 тис. грн. Частина цих коштів витрачена на придбання ліцензійного програмного забезпечення для 16 амбулаторій, 125 тис. грн
становить вартість обслуговування системи впродовж 36 місяців.

Наразі вивчаємо можливість і доцільність впровадження системи видачі електронних рецептів. Це допоможе ефективніше використовувати та розподіляти кошти для забезпечення лікарськими засобами пацієнтів пільгових категорій. У подальших планах — запровадження єдиної електронної системи для всіх медичних закладів міста.

Лариса ЛУКАЩУК, спеціально для «ВЗ», м. Тернопіль

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я