Тернопільщина: Хірургічне лікування геморою: нове вирішення старих проблем

1156

00000000003Cучасні ефективні методи лікування геморою застосовують у Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої допомоги. Команда хірургів цього медичного закладу за участі науковців Тернопільського медичного університету вдосконалила методику оперативного втручання за допомогою циркулярного степлера й отримала патент на свій винахід. 

З часу впровадження нового методу колопроктологи лікувального закладу провели понад 200 оперативних втручань. Найпримітніше те, що така інновація дає змогу значно скоротити термін перебування пацієнта в стаціонарі до однієї-двох діб, а реабілітаційний період зменшується майже вдвічі порівняно із класичними методиками.

За словами автора ідеї, лікаря-проктолога вищої категорії Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги Руслана Буратинського, аби скоротити час, проведений в стаціонарі, та швидше відновити працездатність хворого, були апробовані різні методики. Спочатку застосовували діодний лазер, але він годиться лише при І та ІІ стадіях захворювання. Використовували латексні кільця, утім, вони ефективні тільки за наявності внутрішнього геморою. А як діяти при задавнених формах хвороби, щоб одразу ліквідувати внутрішні та зовнішні гемороїдальні вузли й пришвидшити відновний процес? Вирішили вдатися до операції степлерної гемороїдопексії.

«Використовуючи розроблену та запатентовану нами методику, ми видаляємо внутрішні й ліквідовуємо збільшені зовнішні гемороїдальні вузли шляхом застосування спеціального апарату — циркулярного степлера, — каже Руслан Буратинський. — Оперуємо пацієнтів із ІІІ-IV стадіями захворювання, ускладненими випаданням слизової оболонки. Зауважили, що зав­дяки застосуванню модифікованого кисетного шва вдається уникнути розвитку стенозу в ранній післяопераційний період».

Кандидат медичних наук, доцент кафедри загальної хірургії Тернопільського державного медичного університету Андрій Господарський розповідає, що методику лікування геморою із застосуванням степлерної гемороїдопексії широко використовують у країнах Європи та Північної Америки більше десяти років. У Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої медичної допомоги впроваджено апаратну степлерну гемороїдектомію з деартеризацією та мукопексією. Саме втручання триває 15-20 хвилин. Однією з важливих переваг методу є майже повна відсутність больового синдрому в ранній післяопераційний період.

Завдяки запропонованій методиці пацієнти можуть повернутися додому вже на другу добу після операції та приходять до лікарні лише для контролю. Більшість прооперованих здатні виконувати домашню роботу вже з третього дня після втручання.

Лариса ЛУКАЩУК, спеціально для «ВЗ», м. Тернопіль

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я