Тернопільщина: ІТ-технології допомагають атестувати медичних сестер

1098

Technology and medicine - Silver stethoscope over laptop keyboarНині вже важко уявити нашу медицину без інноваційних технологій. Вони стрімко увійшли в життя лікувальних закладів, значно полегшуючи працю фахівців. Цей процес супроводжується суттєвими змінами як у медичній теорії та практиці, так і в підготовці й атестації медичних працівників.

VZ 21-22_2016_Страница_15_Изображение_0001Надія ФАРІЙОН, заступник головного лікаря Тернопільської обласної клінічної комунальної психоневрологічної лікарні з медсестринства
Тернопільська обласна клінічна комунальна психоневрологічна лікарня іде в ногу з часом у сфері інноваційних медичних технологій, активно впроваджуючи сучасні досягнення комп’ютерної техніки. Наприкінці минулого року з інінціативи головного лікаря Володимира Шкробота в лікувальному закладі запрацювала система інтерактивного голосування й опитування. Донедавна ІТ-новинку використовували в адміністративно-виробничій діяльності — під час оперативних засідань, медичних рад. А нещодавно цю техніку освоїли й успішно застосовують фахівці з медсестринства, зокрема під час контролю знань і навичок молодших медичних спеціалістів.

Кожна медична сестра, яка працює в нашому чи будь-якому іншому медичному закладі, має повсякчас підвищувати свою кваліфікацію. Нові технології в медицині з’являються постійно, тому медперсонал повинен дбати про відповідність їм свого фахового рівня. Щоп’ять років медичні сестри оприлюднюють звіти про власну професійну діяльність, де вказують, які семінарські навчання відвідували, на яких науково-практичних конференціях чи залікових заняттях побували тощо.

Раніше ми, звісно, користувалися паперовими носіями: медичні сестри проходили тестові опитування, потім доводилося кожний аркуш з відповідями перевіряти вручну. Зрозуміло, на це витрачалося чимало часу. Коли ж у нашій лікарні запрацювала комп’ютеризована інтерактивна система опитування та голосування, ми вирішили спробувати, а чи не згодиться вона й для тестування медсестер? Разом із Головою виробничого сектора сестринської ради розробили 90 тестових запитань для контролю рівня знань медичних сестер та відповідності їх кваліфікаційній категорії. Перше, так зване пробне, тестування ми провели для процедурних медсестер. Його результати задовольнили як атестаційну комісію, оскільки підтвердили кваліфікацію молодшого медичного персоналу, так і самих атестованих, бо процес оцінювання відбувається швидше та є об’єктивнішим.

Система працює у двох режимах: анонімного та прозорого тестування. Під час застосування прозорого режиму ми можемо контро­лювати весь процес опитування, тобто, скажімо, уже на перших питаннях отримати інформацію щодо відсоткового співвідношення правильних і неправильних відповідей. У разі ж анонімного варіанта результат можна дізнатися лише наприкінці тестування.

Які найголовніші переваги інтерактивної системи? Раніше процес опитування тривав близько трьох годин. Нова ж система дає змогу провести тестування за 40 хвилин, а отже, значно зекономити робочий час. Окрім того, ми унеможливили прояви зовнішнього втручання: вплинути на тестування не може ніхто, крім медичної сестри з її знаннями. У такий спосіб вдалося зробити випробування абсолютно чесними, нівелюючи суб’єктивний фактор.

Лариса ЛУКАЩУК, спеціально для «ВЗ», м. Тернопіль

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я