Розроблено тренажер, який навчатиме українських медиків роботі з Міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги ІСРС-2. Його функціонал дає змогу «тренуватися» на будь-яких клінічних випадках, що трапляються в загальній практиці. Тренажер можуть використовувати медичні працівники для самонавчання, а також навчальні заклади і професійні асоціації для тренінгів.
Роботу з тренажером варто розпочати з інструкції — вона надає необхідну базову інформацію про принципи використання ІСРС, яку слід опрацювати перед використанням тренажера. В інструкції міститься посилання на спеціальну форму для пропозицій щодо удосконалення інструмента. Для того аби медичні працівники могли швидко зрозуміти алгоритм роботи, у тренажер введено кілька прикладів візитів пацієнтів. Ці приклади проілюстровані заповненими формами медичної документації згідно з Наказом МОЗ від 26.01.2018 р. №157 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» (форма 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів»).
У функціоналі тренажера також передбачена можливість введення нових пацієнтів. Це дає змогу викладачам/тренерам створювати будь-які ситуаційні завдання, а медпрацівникам — опановувати кодування ІСРС-2 на практиці. Тренажер на прикладах демонструє базові категорії, якими оперує ICPC-2, — епізод медичної допомоги і візит. Епізод медичної допомоги — це взаємодія пацієнта з медичним закладом від першого звернення (візиту) до медичного працівника і до останнього візиту (включно) із цією самою проблемою (захворюванням). Епізод може обмежитися одним візитом, а може тривати до кінця життя пацієнта в разі хронічного захворювання і потребувати значної кількості візитів. Крім того, під час одного візиту пацієнта з кількома захворюваннями можуть бути розглянуті різні епізоди допомоги. Такий підхід дає змогу ефективно групувати медичну інформацію в часі, коли дані різних окремих візитів «нанизуються» на один епізод медичної допомоги.
Для кожного візиту пацієнта тренажер ІСРС-2 дає змогу кодувати три складові:
- причину звернення пацієнта до лікаря (найчастіше це певні скарги, потреба в консультації або оцінці результатів аналізів);
- діагноз (як бачить проблему сімейний лікар);
- дії (що необхідно зробити в конкретній ситуації — лікування, направлення на додаткові методи обстеження або на вторинну ланку).
Цей тренажер також може бути корисним для замовників і розробників програмного забезпечення для демонстрації на прикладах принципів організації медичних записів пацієнтів у роботі медичних працівників первинної ланки медичної допомоги. Облік візитів пацієнтів, який здійснюється за допомогою Журналу реєстрації (форма 074), й індивідуальні медичні записи в амбулаторній картці пацієнта (форма 025) дають змогу отримувати всю необхідну інформацію про роботу ПМД. Наступним кроком буде інтеграція існуючих форм у єдину систему електронних медичних записів.
За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України