Третій локдаун в Україні: буде чи не буде?

376

З ростом захворюваності на коронавірус навесні нинішнього року знову почали звучати заяви про можливе повернення до локдауну.

Третій локдаун в Україні: буде чи не буде?

В Уряді кілька тижнів тому повідомили про початок третьої хвилі коронавірусу в Україні, одночасно із цим активізувалось обговорення можливості нового локдауну з огляду на напружену епідемічну ситуацію в низці регіонів.

І очільник Уряду і Міністр охорони здоров’я заявляли, що нині необхідності вводити локдаун немає, адже показники захворюваності та госпіталізації перевищені лише в кількох регіонах, однак за останній тижні ситуація погіршилась, нині вже 10 областей знаходяться на порозі “червоної” зони карантину, що автоматично поставить питання про введення жорсткого карантину на всій території України.

Позиція МОЗ нині залишається виваженою: адаптивний карантин буде діяти до тих пір, поки більшість областей не потраплять у “червону” зону, або більше половини ліжок для хворих на коронавірус не будуть заповнені.

Однак, за словами віце-спікерки Верховної Ради України Олени Кондратюк, ситуація в державі залишається складною, а Уряду, РНБО та ВРУ необхідно скликати позачергове засідання з метою підготовки до впровадження локдауну в Україні.

За даними чиновниці, Україна входить у п’ятірку країн-лідерів в Європі за темпами поширення коронавірусної інфекції, а вакцинація населення, що почалася з затримкою та йде повільними темпами не зможе зупинити зростання кількості хворих.

Кондратюк зазначила, що ймовірність жорсткого карантину дуже висока і владі вже зараз необхідно напрацювати план дій, щодо його введення. В ході засідання, яке пропонує скликати віце-спікер Парламенту, необхідно обговорити питання відкриття мобільних шпиталів на території областей, питання забезпечення системи охорони здоров’я необхідним обладнанням та медикаментами та отримання нових партій вакцин від коронавірусу.

Так чи інакше, однак цифри статистики дійсно не вражають оптимістичністю. Вакцинальна кампанія йде вкрай повільно, а зростання кількості хворих кожного дня збільшується.

Нині в “червоній зоні” лишаються Житомирська, Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська області, однак захворюваність у Вінницькій, Київській та низці інших областей продовжує стрімко зростати, і ці регіони також варто було б закрити на карантин, аби спробувати знизити темпи поширення вірусу.

Логіка в підготовці до локдуану є, однак можливо. що більш ефективною стратегією була б дійсно масова вакцинація громадян. Нині в країні вакицнували лише трохи більше 62 тисяч осіб, тоді як МОЗ обіцяло вийти на показники 10 тис вакцинацій на добу вже минулого тижня.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я