Центри ЕМД вимушені платити за оренду баз розташування мільйони гривень

219

До набуття центрами  екстреної медичної допомоги статусу  КНП вони сплачували за оренду приміщень для розміщення  своїх підрозділів символічну гривню.  Після автономізації їм доводиться платити за оренду за ринковими цінами. Про це в інтерв’ю Вашому здоров’ю розповів генеральний директор Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько.Керівник зауважив, що це велике навантаження на бюджет служби. На сьогодні ще діють старі тарифи на оренду приміщень. Але, наприклад, у Львові функціонують тільки п’ять підстанцій ЕМД,  і цього недостатньо, оскільки  постійні вуличні затори утруднюють вчасний доїзд на виклики. Тож найближчим часом планується  відкрити ще 7 підстанцій   у різних частинах міста, щоб наблизити службу до пацієнтів і надавати екстрену допомогу оперативніше. І за оренду нових приміщень  центр буде вимушений  платити за діючими ринковими цінами – у середньому 30-70 грн за 1 кв. м. Для перебування кількох бригад у складі 15-20 осіб потрібно орендувати приміщення по 200-300 кв. м.,  на один пункт базування доведеться витрачати 6 тис. грн  у місяць. Оскільки на Львівщині таких пунктів 80, сума оренди сягатиме майже 6 млн грн. 

Тому очільник центру переконаний, що  потрібно змінити державну політику в цьому напрямку, щоб на законодавчому рівні взагалі  звільнити  службу ЕМД від сплати за оренду приміщень або ж як і раніше це має бути символічна гривня (за принципом громадських організацій).  Адже ця проблема стосується  всіх регіонів України. Екстрена медична допомога – нині «у приймах», в орендованих приміщеннях. Тобто одним із виходів з цієї ситуації є загальнодержавна політика передачі частини приміщень, які використовує служба ЕМД, на її власний баланс або на баланс місцевого бюджету. Тоді орендну плату з неї не стягуватимуть, а обласний бюджет виділятиме кошти на ремонт приміщень і покращення матеріально-технічної бази. Це відкриє нові можливості для поліпшення роботи служби.

Читайте повну версію інтерв’ю з Андрієм Васько: Лікарям «швидкої» потрібно більше практики, менше теорії та хороші умови праці.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я