В країні запрацювала оновлена платформа дистанційного навчання, яку створив Центр громадського здоров’я МОЗ України. Ресурс став зручнішим для користувачів та розширив можливості завдяки співпраці зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Про це повідомляє пресслужба ЦГЗ.На платформі дистанційного навчання можна отримати доступ до курсів ЦГЗ та ВООЗ, у тому числі присвячених реагуванню на COVID-19, навчальних матеріалів, практичних керівництв та документів.
Зазначається, що скоро буде доступний зручний перелік заходів безперервного професійного розвитку (БПР).
Повідомляється, що на платформі вже доступні нові курси від ВООЗ, які розроблені спільно з фахівцями ЦГЗ. Зокрема, курс «Епідеміологічні особливості захворювань, викликаних коронавірусами», спікеркою якого є лікарка-епідеміологиня відділу організації епіднагляду Центру громадського здоров’я України Наталія Бугаєнко.
Також представлений онлайн курс «Проведення епіднагляду за COVID-19 в Україні». Спікеркою виступає завідувачка відділу організації епіднагляду Центру громадського здоров’я України Оксана Кошалко.
На платформі можна переглянути курс «Введення в роботу з ЕЛІСЗЗ», який проводить начальниця відділу статистики та аналізу Центру громадського здоров’я України Катерина Матюшкіна.
Зазначається, що всі навчальні матеріали є безплатними та відкритими для всіх охочих. У ЦГЗ додали, що слухачі, які успішно пройдуть навчання на онлайн-курсах, отримають сертифікат. Документ є підставою для нарахування балів БПР.
Платформа дистанційного навчання доступна за посиланням.
Нагадаємо, що у МОЗ ініціювали внесення змін до наявної моделі безперервного професійного розвитку медпрацівників. У новій постанові врахували зауваження та пропозиції медичної спільноти, а також розширили категорії працівників, які мають право на безперервний професійний розвиток.
Раніше стало відомо, що БПР має бути не лише обов’язком лікаря, а і його правом.